„Kubuś” jednym z ważniejszych teatrów lalkowych w kraju

Data publikacji: 08.05.2019 16:33
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
09.01.2019 Kielce. Teatr Kubuś. Próba medialna spektaklu „Pod adresem marzeń

09.01.2019 Kielce. Teatr Kubuś. Próba medialna spektaklu „Pod adresem marzeń"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spektakl „Pod adresem marzeń” inspirowany prawdziwą historią kamienicy przy ulicy Dużej 9, w której mieści się obecna siedziba Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, znalazł się w finale 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Komisja Artystyczna po obejrzeniu 130 realizacji polskiego dramatu współczesnego wybrała 12 przedstawień, które w finale powalczą o nagrodę główną i nagrody indywidualne.

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” podkreśla, że jest to jeden z najważniejszych konkursów w Polsce.

- Jest to chyba największe wyróżnienie, które nas spotkało w ostatnich latach, więc bardzo się cieszę. Zespół też się cieszy, bo możemy być dumni. Po „Klasyce Żywej” - kiedy to miesiąc temu odbieraliśmy nagrodę za najlepszą inscenizację sztuki klasycznej, teraz jesteśmy wśród finalistów nagrody na inscenizację sztuki współczesnej, więc mogę śmiało powiedzieć, że nasz teatr jest jednym z ważniejszych teatrów lalkowych w kraju i widzowie też na tym korzystają oczywiście – podkreślił. Zwycięzców konkursu poznamy 29 czerwca.

Spektakl „Pod adresem marzeń” został przygotowany przez czesko-polski duet: reżysera Marka Zákostelecký’ego i dramatopisarkę Elżbietę Chowaniec. Premierę miał w styczniu tego roku. Przedstawienie będzie można obejrzeć jeszcze w tym sezonie w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 16 i w poniedziałek, 3 czerwca, o 9 i 11.

Reklama