Filia UJK z nowym kierunkiem kształcenia

Data publikacji: 09.05.2019 13:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dr Małgorzata Makowska- Brzychczyk, dziekan wydziału zamiejscowego UJK w Sandomierzu

Dr Małgorzata Makowska- Brzychczyk, dziekan wydziału zamiejscowego UJK w Sandomierzu
Sandomierz. 09.05.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Administracja - to nowy kierunek w którym kształcić będzie studentów wydział zamiejscowy UJK w Sandomierzu. Na pozytywną decyzję Polskiej Komisji Akredytacyjnej czeka także pedagogika oraz filologia angielska.

Jak informuje dziekan wydziału - dr Małgorzata Makowska-Brzychczyk, ten ostatni kierunek miałby zastąpić funkcjonującą obecnie filologię ze specjalnością języka angielskiego. Zmiany pozwoliłyby na rozszerzenie kształcenia żaków w dziedzinie tłumaczeń biznesowych i literackich.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pozytywnie ocenia zmiany na wydziale zamiejscowym UJK w Sandomierzu. Jak stwierdził, wpisują się one w Konstytucję dla Nauki, która powstała w dialogu ze środowiskiem akademickim. Wicepremier dodał, że liczy na konstruktywną współpracę wydziału z władzami Sandomierza, ponieważ potrzebne będzie powiększenie bazy lokalowej.

Dziekan Małgorzata Makowska-Brzychczyk prowadzi rozmowy z burmistrzem Marcinem Marcem na temat przeprowadzki wydziału do innej, większej siedziby. Dziekan poinformowała, że są już pewne propozycje ze strony miasta. Szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu.

Obecnie wydział zamiejscowy UJK w Sandomierzu prowadzi kształcenie na trzech kierunkach: filologii ze specjalnością języka angielskiego, mechatronice i kosmetologii. Łącznie studiuje tam około 150 osób. Dodatkowo 65 osób odbywa studia podyplomowe.

Tagi do tego wpisu
Reklama