Zadbaj o zdrowie. Dziś bezpłatne konsultacje i badania lekarskie

Data publikacji: 10.05.2019 11:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Kielce. 11.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich będzie można skorzystać w wybranych świętokrzyskich placówkach medycznych, podczas rozpoczynających się Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach udzielane będą porady laktacyjne oraz konsultacje neonatologiczne. Radiolog dziecięcy wykonywał będzie również przesiewowe badania USG jamy brzusznej lub tarczycy u dzieci, a kardiolog dziecięcy - echo serca. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie można również skorzystać z badań USG płuc dzieci.

Z kolei w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włoszczowie na pływalni Nemo od godziny 15:00 w ramach biletu będzie można skorzystać z aromoterapii, czyli metody usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych olejków eterycznych. Od godziny 17:00 będzie można natomiast skorzystać z bezpłatnej analizy składu masy ciała przeprowadzonej przez dietetyka.

Bezpłatny masaż zalecany m.in. w chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa będzie oferował Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Zabiegi będą wykonywane w godzinach 10.00 - 14.00.

W akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich włączył się również Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach. W placówce sprawdzić będzie można ilość tlenku w wydychanym powietrzu, stężenie glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze. Wykonywana będzie także analiza składu masy ciała.

Z kolei na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach do godziny 15.30 prowadzone będą warsztaty edukacyjne w laboratoriach naukowych. Zaplanowano kilka paneli tematycznych, m.in. „Tajemnice budowy ludzkiego ciała” oraz „Pasożyty – wróg, czy przyjaciel?”.

Reklama