Fogiel-Litwinek: jestem oburzona atakiem na rodzinę premiera

Data publikacji: 10.05.2019 14:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezes świętokrzyskich struktur Kukiz'15 Magdalena Fogiel-Litwinek

Prezes świętokrzyskich struktur Kukiz'15 Magdalena Fogiel-Litwinek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezes świętokrzyskich struktur Kukiz'15 Magdalena Fogiel-Litwinek wyraziła oburzenie bezpardonowym atakiem na rodzinę premiera Mateusza Morawieckiego. W oświadczeniu przesłanym do mediów pisze, że pragnie wyrazić sprzeciw wobec wciągania dzieci przez polityków i dziennikarzy w brudną walkę.

W rozmowie z Radiem Kielce Magdalena Fogiel-Litwinek podkreśla, że jest oburzona tym, iż intymne sprawy rodzinne premiera zostały wyciągnięte na światło dzienne oraz upublicznione. Jak zaznacza, ta sprawa dotyczy małych dzieci, które z ust rodziców, a nie z prasy, powinny dowiadywać się, czy są adoptowane czy nie.

- Wydaje mi się, że politycy, a także dziennikarze, nie powinni przekraczać pewnych granic. Taką granicą jest wchodzenie z buciorami w rodzinę. Dlatego mimo, że jestem w innej opcji politycznej solidaryzuję się z rodziną premiera Mateusza Morawieckiego. Jest mi bardzo przykro, że taki okropny atak miał miejsce - dodaje Magdalena Fogiel-Litwinek.  

Przypomnijmy, informację o tym, że premier Mateusz Morawiecki adoptował dwójkę najmłodszych dzieci ujawnił w swojej książce były współpracownik szefa rządu Piotr Gajdziński. O sprawie poinformował także w piątkowym wydaniu „Super Expres”. Działanie Gajdzińskiego zostało potępione w mediach społecznościowych przez polityków różnych opcji, a także dziennikarzy.

 

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA MAGDALENY FOGIEL-LITWINEK:

OŚWIADCZENIE

W związku z bezpardonowym atakiem na rodzinę Premiera Mateusza Morawieckiego chciałabym wyrazić sprzeciw wobec wciągania dzieci przez polityków i dziennikarzy w brudną walkę polityczną. Solidaryzuję się z Panem Premierem oraz Jego Rodziną  i proszę Państwa Dziennikarzy oraz polityków o to, żeby nie przekraczać granic przyzwoitości. Dzieci i rodzina to największy skarb, nie można ich kosztem zdobywać taniego poklasku. Jestem oburzona ujawnieniem intymnych informacji dotyczących dzieci Mateusza Morawieckiego. 

Z poważaniem
Magdalena Fogiel-Litwinek
przewodnicząca Kukiz'15 w woj. świętokrzyskim

Reklama