Bezpłatne badania w szpitalu na Czarnowie

Data publikacji: 10.05.2019 15:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Kielce. 10.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich można skorzystać w wybranych świętokrzyskich placówkach medycznych, podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Idea ma pokazać, jak dzięki unijnym pieniądzom zmienił się region świętokrzyski.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach udzielane były porady laktacyjne oraz konsultacje neonatologiczne. Ponadto radiolog dziecięcy wykonywał przesiewowe badania USG jamy brzusznej lub tarczycy u dzieci, a kardiolog dziecięcy echo serca. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich można było również skorzystać z badań USG płuc dzieci.

Z bezpłatnych badań profilaktycznych jamy ustnej skorzystali m.in. dwaj synowie pani Magdaleny. - Badanie zostało przeprowadzone sprawie, szybko. Przyszliśmy na określoną wcześniej godzinę, dlatego nie musieliśmy czekać w kolejce. Bardzo dobrze, że takie akcje są organizowane, ponieważ na co dzień nie jest łatwo dostać się do specjalisty – dodała pani Magdalena.

Jak przyznaje Anna Mazur – Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, na przestrzeni ostatnich kilku lat lecznica znacznie się rozbudowała. Dzięki unijnemu dofinansowaniu dokupiono również nowoczesny sprzęt.  

- Nasz szpital od wielu lat z funduszy unijnych czerpie pełnymi garściami. Dzięki środkom unijnym udało się około 10 potężnych inwestycji. Szpital rozbudowano m.in. o jedyną w województwie klinikę kardiochirurgii, o pełnoprofilową klinikę neurochirurgii. Dzięki temu wsparciu wybudowano i wyposażono Świętokrzyskie Centrum Pediatrii oraz zmodernizowano Świętokrzyskie Centrum Neurologii – wylicza Anna Mazur – Kałuża.  

Jak dodaje, przy współudziale funduszy unijnych, przy szpitalu na Czarnowie wybudowano także pierwsze województwie centrum urazowe dla dorosłych. W niedalekiej przyszłości planowane jest wybudowanie centrum urazowego dla dzieci.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ostatnich latach zakupiono również nowoczesny sprzęt na oddziały pediatryczne, neonatologiczny i do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w KielcachKielce. 10.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Reklama