Anna Krupka i działacze PiS bronią wartości chrześcijańskich

Data publikacji: 11.05.2019 11:42
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Podpisanie deklaracji świętokrzyskiej w sprawie ochrony wartości chrześcijańskich. Od lewej: Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa

Podpisanie deklaracji świętokrzyskiej w sprawie ochrony wartości chrześcijańskich. Od lewej: Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa
Święty Krzyż. 11.05.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Deklarację świętokrzyską w sprawie ochrony wartości chrześcijańskich podpisano u stóp klasztoru na Świętym Krzyżu. Autorem dokumentu jest wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Parlamentarzystka podczas konferencji prasowej stwierdziła, że system prawny powinien ścigać mowę nienawiści wobec chrześcijan oraz wyznawców innych religii. Zaznaczyła, że Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium i jest to najodpowiedniejsze miejsce na podpisanie takiej umowy społecznej.

- Profanowanie obrazu Matki Bożej poprzez dodanie tęczy LGBT, symbolu homoseksualistów, to atak na naszą wiarę, ale także atak na porządek prawny i społeczny. To atak na naszą tradycję oraz kulturę opartą na chrześcijaństwie. Nie ma zgody na profanowanie symboli naszej wiary. Przekraczanie wszelkich granic nie ma nic wspólnego z wolnością - mówiła wiceminister.

Sygnatariuszem deklaracji był także poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, który podkreślił, że Święty Krzyż to miejsce symboliczne.

- To cenny dokument, który został przedstawiony w ważnym miejscu. Pięknie wpisuje się w deklaracje Prawa i Sprawiedliwości, która mówi, że Europa musi wrócić do wartości. Aby tak się stało w Brukseli muszą być nasi odważni przedstawiciele, dobrzy i skuteczni politycy. Mam takie przekonanie, że pani minister jako nasza kandydatka do Parlamentu Europejskiego jest takim kandydatem - powiedział poseł.

Podpisy pod dokumentem złożyli także wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, którzy podkreślili, że Święty Krzyż jest nie tylko symbolem województwa, ale także wartości chrześcijan i to dobrze, że z tego miejsca płynie przekaz dotyczący obrony tożsamości narodowej i europejskiej.

Działacze partii zapowiedzieli, że będą promować deklaracje wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego i liczą, że podpisy pod dokumentem złożą kolejne osoby.

 

Święty Krzyż, 11 maja 2019 r.

Deklaracja Świętokrzyska

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium, miejsce kultu najważniejszej relikwii chrześcijaństwa. Przez wieki był bastionem polskości, świadkiem historii i świetności naszego narodu. Do sanktuarium pielgrzymowali polscy królowie, a w jego murach chronili się Powstańcy Styczniowi. Dzisiaj jest symbolem naszego województwa. Tu właśnie, na Ziemi Świętego Krzyża podejmujemy deklarację w obronie wartości chrześcijańskich.
Profanowanie obrazu Matki Bożej poprzez dodanie tęczy LGBT, symbolu homoseksualistów, to atak na naszą wiarę, ale też atak na porządek prawny i społeczny, atak na naszą tradycję oraz kulturę opartą na chrześcijaństwie.
System prawny powinien ścigać mowę nienawiści wobec chrześcijan tak jak mowę nienawiści wobec innych religii.
Nikt nie ma prawa szargać naszych świętości, wykorzystywać wizerunku Matki Bożej. Nie ma zgody na profanowanie symboli naszej wiary. Przekraczanie wszelkich granic nie ma nic wspólnego z wolnością. Nie godzimy się na odbieranie godności, naruszanie wrażliwości milionów Polaków. Środowiska, które to robią same sobie odbierają prawo do szacunku.
My katolicy, nie damy się sprowokować temu prymitywnemu atakowi na symbole naszej wiary, na nasze chrześcijańskie wartości. My będziemy mądrzejsi, uchronimy Polskę od wpływu tych ludzi metodami demokratycznymi.

Reklama