Z Kielc do Kataru. Wiceminister Krupka nagrodziła najlepszych

Data publikacji: 11.05.2019 18:23
Autor: Maciej Makuła , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Sport
Kielce. X Memoriał Zdzisława Furmanka. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, poseł PiS

Kielce. X Memoriał Zdzisława Furmanka. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, poseł PiS
Kielce. 11.05.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Czterech zawodników uzyskało minima na mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które na przełomie września i października rozegrane zostaną w Doha. Kwalifikację wywalczyli podczas X Memoriału Zdzisława Furmanka, znanego i cenionego trenera miotaczy kieleckiego KKL.

Marcin Krukowski z Warszawianki w rzucie oszczepem uzyskał wynik 84,76 m. W rzucie młotem bezkonkurencyjna była Joanna Fiodorov z AZS Poznań, która posłała młot na odległość 73,10 m. Na bardzo wysokim poziomie stał konkurs pchnięcia kulą, w którym Michał Haratyk ze sprintu Bielsko Biała uzyskał wynik 21,46 m i o 69 cm pokonał Jakuba Szyszkowskiego z AZS AWF Katowice i obaj kulomioci uzyskali przepustkę na czempionat w stolicy Kataru.

- Jestem zadowolony ze swojego występu, bo było to najlepsze otwarcie sezonu w mojej karierze, co dobrze rokuje na cały sezon. Mam nadzieję, że uda mi się rzucić ponad 90 m i wiem, że mnie na to stać - powiedział zwycięzca konkursu rzutu oszczepem Marcin Krukowski.

Podczas X Memoriału Zdzisława Furmanka oprócz konkurencji rzutowych rozgrywane były również biegi i skoki. Podczas imprezy świętokrzyscy zawodnicy uzyskali wiele obiecujących wyników.  Na szczególną uwagę zasługuje występ Karoliny Młodawskiej z KKL, która skoczyła w dal 5,98 m.

Nagrody zwycięzcom wręczyła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki. Parlamentarzystka wspomniała, że memoriał jest połączony z kampanią profrekwencyjną.

- Ma ona zachęcić młodych ludzi, którzy interesują się sportem, do udziału w wyborach 26 maja. Kampania nosi hasło „Razem pobiegnijmy do wyborów”. Mam nadzieję, że w ten sposób zachęcimy ludzi młodych i starszych do udziału w wyborach. To są bardzo ważne wybory. Zadecydują one, w którą stronę pójdzie Europa, a także o roli polski we Wspólnocie. My chcemy wzmacniać rolę Polski w Unii Europejskiej i będziemy o to zabiegać - powiedziała Anna Krupka.

Patronem medialnym zawodów było Radio Kielce.

Reklama