Beata Szydło: Świętokrzyskie przykładem przywiązania do tradycji i wartości

Data publikacji: 14.05.2019 13:17
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ponidzie. Wizyta wicepremier Beaty Szydło

Ponidzie. Wizyta wicepremier Beaty Szydło
14.05.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Wicepremier Beata Szydło, kandydująca z pierwszego miejsca listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego spotkała się dziś z mieszkańcami i samorządowcami w Kazimierzy Wielkiej i Pińczowa.

Wicepremier przypominała o rządowych programach społecznych, czyli tzw. „Piątce PiS ” i przekonywała do głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreśliła, Polacy mają prawo do kierowania się wartościami, które z pokolenia na pokolenie budują tożsamość, dzięki którym Polska przetrwała.

Wicepremier zaznaczyła, że w Polsce jest obecny deficyt wartości związanych z rodziną z ich pozycją z patriotyzmem poczuciem tożsamości narodowej.

- Te kryzysy dotykają wiele środowisk, wiele społeczeństw w krajach Unii Europejskiej, szczególnie w naszym regionie. Bardzo mocno to wybrzmiewa. Mówi się o potrzebie powrotu do korzeni. Teraz jest taki moment, kiedy kolejne pięć lat może zmienić sytuację i my chcemy to zmienić. Zależy nam na Unii Europejskiej. Zależy nam na jej rozwoju, żeby była coraz silniejsza - mówi wicepremier.

W rozmowie z Radiem Kielce, Beata Szydło podkreśliła, że jeśli wyborcy obdarzą ją kredytem zaufania, po objęciu mandatu europosła jest w stanie odpowiedzieć na pilne potrzeby mieszkańców regionu. Jak dodaje, region jest wspaniały, ale potrzebuje wsparcia do inwestowania.

- Takie regiony jak świętokrzyskie, małopolskie, to są miejsca, które mogą służyć jako przykład regionów, w których poczucie przywiązania do tradycji „ojców” do kultury, ale i pozycja rodziny i budowanie tej wspólnoty w oparciu o wartości jest bardzo ważne nie tylko od święta ale i na co dzień. To jest przykład dla Europy - zaznacza wicepremier.

Wicepremier wskazywała też na wielką rangę tegorocznych eurowyborów. Zachęcała też do oddania głosów na polityków, którzy jak zaznaczała zadbają o interesy kraju.

Krzysztof Słoń - senator PiS zaznacza, że spotkania na kilkanaście dni przed wyborami są bardzo potrzebne. Jak dodaje, to mobilizuje Polaków, którzy w poprzednich wyborach nie uczestniczyli gremialnie. Przypomina, że frekwencja w poprzednich wyborach wynosiła od 20 do 25 procent.

- My nie unikamy problemów z którymi zmagają się Polacy. Próbujemy tym problemom przeciwdziałać, próbujemy Polaków wspomagać, realizując chociażby programy społeczne, jednocześnie dbając o szybki i zdecydowany rozwój gospodarki - podkreśla senator.

Lider świętokrzyskiego PiS - poseł Krzysztof Lipiec był zadowolony ze spotkań na Ponidziu. Jak dodaje, to ważne wydarzenie, szczególnie apel, który płynie do mieszkańców i pełna argumentacja, dlaczego tak istotne są wybory do PE.

- Mieszkańcy świętokrzyskiego obronią swoje prawo idąc na wybory. My w Świętokrzyskiem mamy bardzo dobrą listę. Liderem jest wicepremier Beata Szydło. Doskonała reprezentacja, bardzo wiarygodni i sprawdzeni politycy. Myślę, że odniesiemy pełny sukces - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

Uczestnicy obu spotkań w rozmowie z Radiem Kielce mówili, że z pewnością pójdą do urn. Wspólnie podkreślali, że wiedzą jak bardzo istotny jest ich głos.

 

Beata Szydło dodała, że obecnie mamy deficyt wartości związanych z rodziną, z pozycją rodziny, z patriotyzmem, z poczuciem tożsamości narodowej, ale też tych wartości, które wyrastają z tradycji chrześcijańskiej Europy. Te kryzysy dotykają wielu środowisk, wielu społeczeństw w krajach Unii Europejskiej.

- Szczególnie w naszym regionie bardzo mocno to wybrzmiewa i mówi się o potrzebie powrotu do korzeni Unii Europejskiej. Byłam niedawno na Węgrzech na konferencji, na której rozmawialiśmy właśnie o tym, jak regiony Europy Środkowej mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój Europy, jakie są konieczne zmiany - zaznaczyła.

- Ta dyskusja od jakiegoś czasu toczy się wśród różnych środowisk europejskich, natomiast na pewno musi ona też wybrzmieć w Parlamencie Europejskim, i na pewno musi być przede wszystkim dostrzeżona waga tych problemów przez polityków europejskich, którzy bardzo często w tej chwili wiele problemów zamiatają pod dywan, a to nie rozwiązuje kłopotów, które są w unii, nie rozwiązuje spraw Europejczyków, tylko powoduje, że nawarstwianie tych problemów prowadzi do kolejnych kryzysów. Teraz jest taki moment, kiedy kolejne 5 lat może zmienić tę sytuację, my chcemy to zmienić, bo zależy nam na Unii Europejskiej zależy nam, żeby się rozwijała, żeby była coraz silniejsza, nie coraz słabsza - zaznaczyła wicepremier.

Beata Szydło zapewniła, że jeżeli mieszkańcy jej zaufają, to jej obowiązkiem będzie być tutaj z nimi cały czas, wspierać ich, a mieszkańcy będą mieli prawo rozliczyć ją potem z pracy w regionie.

- To jest wspaniały region, potrzebuje wsparcia do inwestowania, są tu fantastyczni i wspaniali ludzie i myślę, że takie właśnie regiony jak Świętokrzyskie, Małopolska to są te miejsca w Polsce, które mogą służyć jako przykład również w Europie, jako te regiony, w których poczucie, przywiązanie do tradycji ojców, do własnej kultury, do tradycji, ale też pozycja rodziny i właśnie to budowanie tej wspólnoty w oparciu o wartości jest bardzo ważne nie tylko od święta, ale na co dzień - podkreśliła Beata Szydło.

Jednocześnie zachęciła mieszkańców, aby poszli do wyborów, gdyż to są bardzo ważne wybory, w których będą rozstrzygały się sprawy bardzo dużej wagi dla Europy, ale i dla Polski.

- To są wybory o przyszłości Polski, przyszłości nas wszystkich, dlatego bardzo państwa proszę po pierwsze o zaufanie, a po drugie, a może przede wszystkim, żebyście państwo poszli do wyborów. Pokażmy tutaj w Polsce, że zależy nam na Unii Europejskiej, zależy nam na tym, żeby Polska miała silny głos w Unii Europejskiej, a ten głos będzie tym silniejszy, im większa liczba Polaków weźmie udział w wyborach - zakończyła Beata Szydło.

Dziś wicepremier rządu odwiedzi jeszcze Pińczów, Włoszczowę, Skarżysko i Starachowice.

Reklama