Off Fashion z niesłabnącym powodzeniem [PROGRAM]

Data publikacji: 14.05.2019 13:58
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Off Fashion 2019

Off Fashion 2019
Fot. mat. prasowe

Około 200 zgłoszeń napłynęło na tegoroczny 21. Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. O północy minął termin zgłaszania chęci uczestnictwa w kieleckim przedsięwzięciu modowym. Tematyka tegorocznego konkursu jest dowolna. W czwartek zbierze się komisja selekcyjna, która wyłoni prace na półfinał.

Lista półfinalistów zostanie opublikowana na stronie internetowej konkursu w piątek rano, a ich pokaz planowany jest w Targach Kielce na piątek, 31 maja, a gala finałowa w sobotę na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. 

- W tym roku dominują zgłoszenia z Polski i to z różnych części kraju, ale prace nadesłali też projektanci z Chin, Czech, Ukrainy, Białorusi i Niemiec – mówi Maria Wiśniewska z Kieleckiego Centrum Kultury, koordynator konkursu.

Bilety na galę finałową w cenie 20 zł będzie można kupować od jutra w kasie KCK. Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas wieczoru odbędzie się publiczne głosowanie jurorów, którzy z dwudziestu finalistów wybiorą troje najlepszych – zapowiada Jarosław Łysek, pełniący obowiązki dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury.

Wśród imprez towarzyszących konkursowi zaplanowano pokaz młodych projektantów w galerii Echo, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja oraz wernisaż wystawy „Królowe” w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w czwartek, 30 maja. – Pokażemy m.in. kostiumy i nakrycia głowy słynnych aktorek polskich, które grały rolę królowych – informuje Artur Wijata, kurator galerii.

Do grona dotychczasowych jurorów konkursu Off Fashion w tym roku dołączyły dwie dziennikarki:  Ewa Bardadin, blogerka modowa z Rzymu, stylistka i krytyk mody oraz Anna Zejdler, redaktor naczelna magazynów lifestylowych. Jury będzie przewodniczył, podobnie jak w latach ubiegłych duet projektantów Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Program Off FashionFot. mat. prasowe

Reklama