UJK wykształci menadżerów

Data publikacji: 14.05.2019 14:08
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Podpisanie umowy pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, a Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów

Podpisanie umowy pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, a Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów
Kielce. 14.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Prestiżowe studia dla menadżerów uruchomi od października Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Dziś profesor Jacek Semaniak, rektor uczelni podpisał w tej sprawie umowę z prezesem Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Jak podkreśla rektor, studia Executive Master of Business Administration są kieleckiej uczelni potrzebne.

- Już kiedy byłem prorektorem do spraw kształcenia, zwracałem uwagę, że na tym wydziale, który przecież kształci menadżerów potrzebne są tak prestiżowe studia. Teraz pojawiła się okazja, by we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menadżerów go uruchomić. To bardzo doświadczony partner, prowadzący takie kierunki w wielu uczelniach - twierdzi rektor UJK.

Na zdjęciu: prof. Jacek Semaniak - rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w KielcachKielce. 14.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Andrzej Popadiuk, prezes fundacji informuje, że prowadzi już program MBA w wielu miastach Polski, współpracując przy tym między innymi z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Śląskim czy Politechniką Białostocką. Nad jakością kształcenia czuwają eksperci z uczelni zagranicznych. W przypadku Kielc będzie to Instytut Administracji i Przedsiębiorczości z francuskiej Marsylii.

Podpisanie umowy pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, a Gdańską Fundacją Kształcenia MenadżerówKielce. 14.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Prezes Andrzej Popadiuk podkreśla praktyczny aspekt zajęć w ramach programu MBA.

- Program składa się z czterech semestrów i obejmuje 22 przedmioty kluczowe dla rozwijania zdolności menadżerskich i przywódczych. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez praktyków, osoby z doświadczeniem menadżerskim - zapewnia Andrzej Popadiuk.

Na zdjęciu: Andrzej Popadiuk - prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia MenadżerówKielce. 14.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Studia MBA to również propozycja dla samorządowców, kilku z nich uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu poświęconym temu kierunkowi. Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki-Nowiny nie ukrywa, że sam jest zainteresowany nową ofertą UJK.

Studia Executive MBA w Kielcach są płatne. Jeden semestr kosztował będzie prawie 8 tysięcy złotych netto.

Tagi do tego wpisu
Reklama