Drogowe nowości na Targach Kielce

Data publikacji: 14.05.2019 15:44
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Targi AUTOSTRADA-POLSKA 2019 w Targach Kielce

Targi AUTOSTRADA-POLSKA 2019 w Targach Kielce
Kielce. 14.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Targi Autostrada-Polska, jedna z największych imprez wystawienniczych rozpoczęła się w Kielcach. W imprezie bierze udział 260 firm z 18 krajów. Prezentują sprzęt i technologie wykorzystywane m.in. przy budowie dróg.

Rafał Weber wiceminister infrastruktury, który wziął udział w otwarciu imprezy stwierdził, że targi pokazują impuls inwestycyjny w budownictwie, który utrzymuje się na wysokim poziomie.

Targi Kielce. Targi AUTOSTRADA-POLSKA 2019. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Żuchowski - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad i Rafał Weber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie InfrastrukturyKielce. 14.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Program budowy dróg krajowych, który będzie realizowany do 2025 roku to wiele zadań. Mamy do zakontraktowania ponad 47 miliardów złotych. Pracy ministerstwu, generalnej dyrekcji ani wykonawcom nie będzie brakowało - stwierdził minister.

Według planów, w tym roku do użytku ma zostać oddanych ponad 500 kilometrów nowych dróg szybkiego ruchu. Poza tym trwają prace przy tworzeniu kolejnych dokumentacji między innymi trasy S74. W przyszłym tygodniu ma zostać popisana umowa na wykonanie dokumentacji dla odcinka Opatów - Nisko. Dokumentacja jest także przygotowywana dla odcinka „74” na zachód od Kielc. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem koncepcji programowych fragmentów: Cedzyna - Łagów, Łagów - Jałowęsy, Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód i Przełom/Mniów do granicy województwa.

- Program budowy dróg będzie musiał zostać zaktualizowany. Musimy też przygotowywać dokumentacje na inne odcinki po to, żeby móc je realizować, kiedy zostaną na nie przeznaczone fundusze - powiedział wiceminister.

Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad zapewnił, że świętokrzyski odcinek drogi S74 może zostać wykonany do 2025 roku.

Tymczasem, podczas targów można obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt budowlany, prezentowane są także między innym najnowsze metody szkoleniowe, jak np. symulatory obsługi koparek.

Targi potrwają do czwartku.

Reklama