Paweł Kukiz–Szczuciński: niezbędna jest reforma Unii Europejskiej

Data publikacji: 15.05.2019 08:43
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Paweł Kukiz-Szczuciński - Kukiz'15

Paweł Kukiz-Szczuciński - Kukiz'15
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Główne partie traktują kampanię wyborczą do europarlamentu jako prekampanię przed wyborami do naszego parlamentu. To nie jest dobre, ponieważ wybory europejskie są równie ważne - stwierdził Paweł Kukiz–Szczuciński, jedynka na liście Kukiz’15.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Jak dodał gość Radia Kielce większa część prawa, które obowiązuje w Polsce, pochodzi z Unii Europejskiej. Fundusze pomocowe i ich podział na regiony także odbywa się w Brukseli. Dlatego ważne, aby reprezentowali nas ludzie, którzy będą skutecznie dbać o interesy regionu i naszego kraju.  

Zdaniem Pawła Kukiza–Szczucińskiego unia wymaga reformy. Polscy politycy popadli w samozadowolenie pozostając na tym, że jesteśmy w unii. Przegapili natomiast bardzo ważne procesy i kryzysy zachodzące we wspólnocie.

To np. kryzys zaufania do instytucji unijnych, których dowodem jest Brexit. Jeszcze pięć lat temu nikt nie pomyślałby, że tak ważne państwo jak Wielka Brytania może opuścić Unię Europejską.  Co więcej, unia i strona brytyjska nie potrafią przez ponad 2 lata porozumieć się w jaki sposób ma się to odbyć. To wywołuje chaos i dotyczy także naszych rodaków mieszkających na wyspach.

Dlatego niezbędna jest reforma Unii Europejskiej, która powinna objąć nie tylko unijne instytucje, ale także wzmocnić rolę parlamentu, skutecznie walczyć z korupcją, czy wyrównywać szanse rozwoju pomiędzy poszczególnymi państwami. Niezbędny jest także powrót do korzeni, wartości chrześcijańskich, które wyznawali ojcowie założyciele wspólnoty.   

Kandydat Kukiz'15 chciałyby także wprowadzenia programów profilaktyki zdrowotnej, a także powołania osobnego komisarza który zająłby się sprawami zdrowia.

Reklama