Wybrano nowego dyrektora szpitala w Ostrowcu. Jest nim geolog

Data publikacji: 15.05.2019 14:42 / Data aktualizacji: 15.05.2019 17:18
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Gruza - nowy dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim

Andrzej Gruza - nowy dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim
15.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Andrzej Gruza od poniedziałku obejmie funkcję dyrektora naczelnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tę kandydaturę proponowała komisja konkursowa. Dziś zaakceptował ją Zarząd Powiatu.

Andrzej Gruza ma 61 lat, z wykształcenia jest geologiem, studiował także prawo i biologię. Był dyrektorem szpitala w Ełku, przez 12 lat pełnił funkcję kierowniczą w Centrum Zdrowia Dziecka, przez ostatnie sześć lat zarządzał szpitalem powiatowym w Wołominie. W niedzielę kończy się jego umowa o pracę w tej placówce.

Zauważa, że finansowa sytuacja lecznicy w Ostrowcu jest bardzo zła. Mówi, że kłopoty to jego specjalność i zapowiada, że postara się w szpitalu wprowadzić ład.

- Wiem, że sytuacja jest trudna, większość oddziałów przynosi straty. Trzeba podejmować zdecydowane działania, aby zapobiec ruinie szpitala - mówi nowy Andrzej Gruza.

Dodaje, że jeśli lecznica upadnie, należy pracować nad tym, aby dług nie pociągnął za sobą starostwa.

- Do tego, jestem pewien, nie dojdzie - zapewnia.

Nowo wybrany dyrektor ostrowieckiej lecznicy zapowiada, że konieczne jest wdrożenie szybkich działań naprawczych. Pytany przez dziennikarzy o koncepcję funkcjonowania szpitala, jaką przedstawił komisji, odpowiedział, że jest za wcześnie, aby o tym mówić, ponieważ jeszcze nie zapoznał się z dokumentacją. Z kolei starosta ostrowiecki Marzena Dębniak stwierdziła, że przedstawienie ogólnych planów wywoła w mieście niepotrzebne plotki i spekulacje.

- Jest to koncepcja, którą zaakceptowała komisja konkursowa i Zarząd Powiatu. Diabeł tkwi w szczegółach - mówi starosta i przypomina, że poprzedni zarząd pozostawił plan naprawczy, który jej zdaniem jest przestarzałą już diagnozą szpitala.

Od lewej Marzena Dębniak - starosta ostrowiecki, Andrzej Gruza - nowy dyrektor szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim15.05.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Pan Gruza musi się z tą koncepcją zapoznać. Nie wracajmy do tego, bo ona musi zostać uszczegółowiona - mówi starosta.

Andrzej Gruza w konkursie pokonał ośmiu innych kandydatów.

Reklama