Niezwykle owocne spotkanie minister Emilewicz z przedsiębiorcami [KOMENTARZE]

Data publikacji: 15.05.2019 17:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii

Konferencja dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. Jadwiga Emilewicz - minister przedsiębiorczości i technologii
Kielce. 15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedsiębiorcy spotkali się z minister Jadwigą Emilewicz. Podczas kieleckiej konferencji, szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii rozmawiała z właścicielami firm między innymi o korzystnych zmianach i ułatwieniach w prowadzeniu działalności gospodarczej, jakie wprowadza Konstytucja dla Biznesu. Jadwiga Emilewicz przedstawiała także założenia dotyczące projektu ustawy o zatorach płatniczych.

W ocenie posła Michała Cieślaka wizyta minister Jadwigi Emilewicz w Kielcach oraz ekspertów jest doskonałą okazją dla przedsiębiorców, aby rozwiać swoje wątpliwości związane z nowymi przepisami.

- Mam nadzieję, że tego typu spotkania będą odbywać się cyklicznie, aby co roku świętokrzyscy przedsiębiorcy mieli forum i platformę do dyskusji, gdzie mogą z ekspertami rozstrzygać pewne problemy i szukać dla nich dobrych rozwiązań. Te z kolei w przyszłości mogą zaowocować odpowiednimi projektami legislacyjnymi służącymi jeszcze lepszemu rozwojowi naszych przedsiębiorców - dodaje.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, przedsiębiorcy oczekują wielu wyjaśnień związanych z przepisami, które w ostatnich latach wprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Rozwiązania, które wprowadza rząd Zjednoczonej Prawicy, są oczekiwane przez przedsiębiorców. Szczególnie istotne są w realiach świętokrzyskich, ponieważ jesteśmy regionem położonym pomiędzy mocnymi ośrodkami gospodarczymi m.in. Warszawą, która często zasysa małe i średnie przedsiębiorstwa, upatrujące tam możliwości dynamicznego rozwoju. Tym bardziej wskazywanie szans i możliwości dla lokalnych przedsiębiorstw jest korzystne - zaznacza.

Jak podkreśla, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, spotkania przedsiębiorców z przedstawicielami ministerstw, które są odpowiedzialne za kształtowanie prawa, z którego prowadzący na co dzień działalność gospodarczą muszą korzystać, są gwarantem dobrego rozwoju firm.

- Wszystkim nam zależy na tym, aby szczególnie małe, jak i średnie firmy prężnie rozwijały się nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale również w całym kraju. Aby to mogło zaistnieć, ta współpraca powinna się stale zacieśniać - dodaje.

Zadowoleni ze spotkania z minister przedsiębiorczości i technologii są także świętokrzyscy przedsiębiorcy. Jak podkreśla, pani Jolanta Kuśmierz, która prowadzi biuro rachunkowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, konferencja była okazją do przypomnienia wszystkich zmian, które zostały wprowadzone w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiegoKielce. 15.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Zdecydowanie na plus możemy ocenić wszystkie ułatwienia w działalności gospodarczej, które wprowadza Konstytucja dla Biznesu. Minusem jest jednak to, że często jeszcze urzędnicy nie zawsze realizują zalecenia nowych rozwiązań prawnych dla przedsiębiorców - dodaje.

W ramach konferencji „Prawo do przedsiębiorczości małe firmy, wielkie zmiany”, przedsiębiorcy mieli możliwość skorzystania z pomocy i konsultacji ekspertów m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego, PKO Banku Polskiego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Urzędu Zamówień Publicznych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polskiego Funduszu Rozwoju i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Reklama