Wieloletni dyrektor ŚCR rezygnuje ze stanowiska

Data publikacji: 16.05.2019 15:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze
Czarniecka Góra / Fot. rehabilitacjascr.pl

Jerzy Chojnacki, wieloletni dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Góry złożył dziś rezygnację z pracy. Jak poinformował, już w 2017 roku nabył prawa emerytalne, dlatego postanowił ustąpić ze stanowiska.

- W służbie zdrowia jest coraz trudniej. Roszczenia płacowe pracowników, zwłaszcza fizjoterapeutów, są jak najbardziej uzasadnione, a nie wiadomo jak je zaspokoić. Poza tym, jesienią z Narodowym Funduszem Zdrowia będą kontraktowane warunki finansowe na przyszły rok. Dlatego wolałbym, by zajął się tym już mój następca, bo to nowy dyrektor będzie realizował ten kontrakt - mówił Jerzy Chojnacki.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia, obecny dyrektor szpitala w Czarnieckiej Górze będzie pełnił swoje obowiązki jeszcze przez trzy miesiące.

- Pan Chojnacki, dyrektorem centrum w Czarnieckiej Górze będzie do końca sierpnia. W związku z tym zarząd województwa świętokrzyskiego będzie zmuszony ogłosić konkurs na stanowisko nowego szefa tej placówki - dodał Marek Bogusławski.

Jerzy Chojnacki kierował Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Góry od prawie 16 lat. Wcześniej był dyrektorem Zespołu Obsługi Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych w Kielcach. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej.

Podobne wiadomości
Reklama