Szejna oburzony pedofilią wśród duchownych

Data publikacji: 16.05.2019 19:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Szejna, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Andrzej Szejna, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Kielce. 16.05.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Andrzej Szejna, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, domaga się zdecydowanych działań w sprawie przestępstw pedofilii wśród duchownych. Sprawę ujawniono w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami lider SLD w regionie zaapelował do arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego, aby zrezygnował ze swojej funkcji, za bierność w sprawie przestępstw pedofilskich popełnionych przez duchownych.

- Wiedział pan lub mógł pan wiedzieć o takim procederze jednak nic pan z tym nie zrobił. Dlatego proszę: odejdź, dla dobra Kościoła, dobra Polski i ludzi, którzy wierzą, których dziś twoje zachowanie obraża - stwierdził polityk.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Szejna zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Joachima Brudzińskiego ministra spraw wewnętrznych i administracji, za brak aresztu dla księdza Dariusza Olejniczaka, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do dzieci, mimo prawomocnego wyroku sądu.

Podobne wiadomości
Reklama