Jest decyzja sądu. Będą przedterminowe wybory

Data publikacji: 17.05.2019 18:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.02.2018 Końskie. Starostwo powiatowe

15.02.2018 Końskie. Starostwo powiatowe
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach umorzył postępowanie w sprawie skargi Powiatu Koneckiego na decyzję wojewody świętokrzyskiego o wygaszeniu kadencji rady powiatu w Końskich. Przypomnijmy, 20 marca wojewoda Agata Wojtyszek podpisała obwieszczenie o rozwiązaniu z mocy prawa rady powiatu w Końskich. Powodem takiej decyzji było niepowołanie w ustawowym terminie pełnego składu zarządu powiatu.

W rozmowie z Radiem Kielce wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśla, rada powiatu w Końskich nie zastosowała się do wymogów statutu, który wskazywał na konieczność powołania czterech członków zarządu. Powołanie trzech członków zarządu powiatu było podstawą do wydania oświadczenia o rozwiązaniu gremium.

- Jestem zadowolona, że sąd tak szybko podjął decyzję, która wskazuje na słuszność mojego postępowania - zaznacza Agata Wojtyszek.

Piątkowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oznacza, że przedterminowe wybory do rady powiatu koneckiego odbędą się zgodnie z planem 16 czerwca. Do momentu wyborów funkcję starosty pełni wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów Grzegorz Piec.

Reklama