Po ataku w Busku. Poseł Cieślak dementuje swoje rzekome powiązanie ze sprawcą

Data publikacji: 19.05.2019 20:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Cieślak, poseł Porozumienia

Michał Cieślak, poseł Porozumienia
Kielce. 04.03.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Poseł Michał Cieślak dementuje nieprawdziwe informacje na swój temat po sobotnim ataku na funkcjonariuszy policji w Busku-Zdroju. Dwaj policjanci zostali zaatakowani i ranieni nożem podczas interwencji przed supermarketem w centrum miasta. Jednym z napastników był buski radny.

Jak informuje portal echodnia.eu, w niedzielę świętokrzyski poseł Michał Cieślak wydał w tej sprawie oświadczenie. Dementuje w nim swoje rzekome powiązanie ze sprawcą ataku. 

"W związku z pojawiającymi się zmanipulowanymi informacjami łączącymi moją działalność ze sprawcą ataku na Funkcjonariuszy Policji w Busku, informuję, iż nie polegają one na prawdzie, a w istocie stanowią próbę zdyskredytowania mojej osoby w oczach opinii publicznej - czytamy w oświadczeniu.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego w treści dokumentu podkreśla, że sprawca ataku nie jest i nigdy nie był członkiem Porozumienia.

„Według mojej wiedzy angażował się w lokalne wydarzenia z różnymi formacjami polskiej sceny politycznej. W sieci dostępne są zdjęcia napastnika z posłem Piotrem Liroy Marzec, z młodzieżówką Platformy Obywatelskiej, czy z samorządowcami współpracującymi ściśle z Różą Marią Barbarą Grafin von Thun und Hohenstein”- pisze parlamentarzysta.

Podkreśla w tekście oświadczenia, że wszystkie próby powiązania jego osoby ze sprawcą ataku na funkcjonariusza w Busku-Zdroju, spotkają się ze zdecydowaną reakcją prawną.

W swoim oświadczeniu Michał Cieślak wyraził niepokój w zakresie dyskursu politycznego, próbującego utożsamić jakikolwiek wymiar nienawiści wyłącznie ze środowiskiem prawicowym.

„Dalsza akceptacja tego typu wypowiedzi, doprowadzi jedynie do utrwalenia mowy nienawiści w wymiarze dialogu społecznego i z tej przyczyny zasługuje na szczególną krytykę” - podkreśla w dokumencie.

adv adv
Wiadomości
Reklama