Kukiz-Szczuciński: polityk powinien być taktowny i umieć przyznać się do błędu

Data publikacji: 20.05.2019 14:48
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja prasowa świętokrzyskich liderów Kukiz’15. Na zdjęciu Paweł Kukiz-Szczuciński oraz Magdalena Fogiel-Litwinek

Konferencja prasowa świętokrzyskich liderów Kukiz’15. Na zdjęciu Paweł Kukiz-Szczuciński oraz Magdalena Fogiel-Litwinek
Kielce. 20.05.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Paweł Kukiz-Szczuciński nawołuje do zachowania kultury w trakcie debat politycznych przed eurowyborami. „Jedynka” na liście Kukiz’15 w wyborach do PE skrytykowała zachowanie Konrada Berkowicza, kandydata Konfederacji. W trakcie debaty Echa Dnia, podczas wypowiedzi wiceminister Anny Krupki przyłożył jej do głowy jarmułkę.

Paweł Kukiz-Szczuciński określił to zachowanie nie tylko jako uwłaczające pozycji kandydata do Europarlamentu, ale także oznaka braku szacunku wobec kobiet.

- Pan Berkowicz powinien panią Krupkę przeprosić za swoje zachowanie w trakcie debaty. Prawdziwy mężczyzna powinien mieć odwagę nie tylko stroić sobie z kogoś żarty, ale także umieć przyznać się do błędu - mówi kandydat Kukiz’15.

Polityk odniósł się także do ostatnich wydarzeń w Busku-Zdroju, gdzie podczas próby aresztowania,  mężczyzna zaatakował policjanta nożem. Żądał m.in. wyjaśnień od posła Michał Cieślaka, którego wiązano z tą sprawą sugerując, że napastnik był zaangażowany w jego kampanię.

Jak informowaliśmy Michał Cieślak w specjalnym oświadczeniu zdementował pogłoski o jakimkolwiek związku ze sprawcą ataku:

W związku z pojawiającymi się zmanipulowanymi informacjami łączącymi moją działalność ze sprawcą ataku na Funkcjonariuszy Policji w Busku, informuję, iż nie polegają one na prawdzie, a w istocie stanowią próbę zdyskredytowania mojej osoby w oczach opinii publicznej
Paweł Kukiz-Szczuciński zajmuje pierwsze miejsce na liście kandydatów stowarzyszenia Kukiz’15 do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Reklama