Green Velo ze stacją naprawczą

Data publikacji: 21.05.2019 12:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie samoobsługowej, bezpłatnej stacji naprawczej rowerów. Od lewej: Aleksandra Abramczyk - GOK,  Sebastian Mazur - dyrektor GOK, Witold Surowiec - wójt gminy Samborzec i  Andrzej Bryła - sołtys Koćmierzowa

Otwarcie samoobsługowej, bezpłatnej stacji naprawczej rowerów. Od lewej: Aleksandra Abramczyk - GOK, Sebastian Mazur - dyrektor GOK, Witold Surowiec - wójt gminy Samborzec i Andrzej Bryła - sołtys Koćmierzowa
Koćmierzów. 21.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na trasie Green Velo w Koćmierzowie w gminie Samborzec powstała samoobsługowa, bezpłatna stacja naprawcza rowerów. Można na niej podwiesić rower i dokonać drobnej naprawy. Dostępnych jest kilka podstawowych narzędzi m.in. śrubokręty, imbusy, czy pompka rowerowa.

Otwarcie samoobsługowej, bezpłatnej stacji naprawczej rowerówKoćmierzów. 21.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

To jedyne takie miejsce w powiecie sandomierskim - powiedział Sebastian Mazur, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu, który jest inicjatorem powstania stacji.

Osoby jeżdżące na rowerach pytane przez naszą reporterkę, pozytywnie wypowiadały się o powstaniu takiego punktu. Na trasie czasami zdarzają się usterki, a nie zawsze wozi się ze sobą  narzędzia. Mają możliwość skorzystania z takiego punktu, nie trzeba będzie rezygnować z dalszej przejażdżki rowerowej, tylko po krótkim serwisie jechać dalej - stwierdził rowerzysta Kacper.

W powiecie sandomierskim jest około 10 kilometrów trasy rowerowej Green Velo. W gminie Samborzec, gdzie znajduje się samoobsługowa stacja naprawcza trasa biegnie po płaskim terenie, w sąsiedztwie sadów.

Chętnie korzystają z tego odcinka całe rodziny, ponieważ nie jest  wymagająca - powiedział wójt Witold Surowiec. Dodał, że na terenie gminy jest kilka gospodarstw agroturystycznych: w Zawisełczu, Koćmierzowie, Złotej i Samborcu, gdzie można przenocować dużo taniej niż w sandomierskich hotelach.

Szczegółową ofertę można znaleźć w Internecie. Cały szlak Green Velo ma ponad 2 tysiące kilometrów. Biegnie przez 5 województw: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko- mazurskie.

Otwarcie samoobsługowej, bezpłatnej stacji naprawczej rowerówKoćmierzów. 21.05.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama