Urząd marszałkowski zaprasza na Dzień Samorządu Terytorialnego

Data publikacji: 22.05.2019 15:44
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Renata Janik - wicemarszałek województwa, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Andrzej Bętkowski - marszałek województwa

Na zdjęciu (od lewej): Renata Janik - wicemarszałek województwa, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Andrzej Bętkowski - marszałek województwa
22.05.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Bezpłatne badania, odlotowa kapsuła 5D, strefa piękna i selfie z dinozaurem. Gospodarze regionu zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Będzie to nie tylko okazja do skorzystania z wielu atrakcji, lecz także do wymiany poglądów z osobami zarządzającymi województwem.

Piknik odbędzie się w piątek, 24 maja na Placu Artystów w Kielcach i zorganizuje go Urząd Marszałkowski oraz instytucje mu podlegające. Przedsięwzięcie będzie okazją do świętowania reformy samorządu terytorialnego, na mocy której powstały najpierw samorządy gminne, a następnie powiatowe i wojewódzkie. Marszałek Andrzej Bętkowski podkreśla, że reforma jest w Polsce oceniana bardzo pozytywnie.

- Samorządy w swoich mniejszych bądź większych wspólnotach realizują różne zadania. Oferując usługi społeczne i edukacyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności. Jako samorząd wojewódzki zapraszamy na wydarzenie, które będzie podkreślało wagę utworzenia samorządu terytorialnego w naszym kraju - mówi marszałek.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa zapewnia, że dobrze bawić się będą całe rodziny.

- Na scenie zaprezentują się między innymi Kredens Band, Krzysztof „Kis” Kisiała oraz Maja Wojtaszek, uczestniczka „The Voice of Poland”. Podczas imprezy mnóstwo atrakcji czeka najmłodszych. Będzie można sobie zrobić selfie z dinozaurem i spotkać Koziołka Matołka, które zresztą zaprezentują jedną z naszych jednostek - Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie - mówi przewodniczący.

Ponadto w programie między innymi pokazy policji, doświadczenia chemiczne, strefa piękna, a więc zabiegi upiększające dla pań, bezpłatne badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi, czy też porady dietetyka. Pojawi się też kapsuła 5D z najbardziej urokliwymi zakątkami regionu. Każdy będzie mógł także poczęstować się wodą z saturatora.

Tagi do tego wpisu
Reklama