Pobił żonę, z nożem napadł na policjanta

Data publikacji: 23.05.2019 14:09
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
66-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej podejrzany jest o czynną napaść na policjanta

66-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej podejrzany jest o czynną napaść na policjanta
Skarżysko-Kamienna / Fot. KPP Skarżysko-Kamienna

Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu 66-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna podejrzany jest o czynną napaść na policjanta.

Podczas interwencji domowej zaatakował funkcjonariusza nożem na skutek czego doznał on ran ciętych dłoni. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. W piątek o jego dalszym losie zadecyduje skarżyski sąd.

We wtorkowy wieczór policjanci skarżyskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mieszkaniec miasta pobił swoją żonę. Kobieta schroniła się u sąsiadki. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, w mieszkaniu zastali 66-letniego napastnika. Mężczyzna trzymał w dłoni nóż. Nie reagował na wezwania policjantów do jego odrzucenia, a następnie ruszył w kierunku mundurowych. Jeden z funkcjonariuszy użył siły fizycznej w celu obezwładnienia agresywnego napastnika. Podczas interwencji mężczyzna ranił policjanta nożem powodując rany cięte jego obu dłoni.

W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Pobitej kobiecie i rannemu policjantowi została udzielona pomoc medyczna. Ich zdrowiu nic nie zagraża.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut czynnej napaści na policjanta. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Reklama