Kandydaci Kukiz'15 podsumowali kampanię wyborczą

Data publikacji: 23.05.2019 19:03
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja Kukiz'15. Od lewej: Paweł Kukiz-Szczuciński i Magdalena Fogiel-Litwinek

Konferencja Kukiz'15. Od lewej: Paweł Kukiz-Szczuciński i Magdalena Fogiel-Litwinek
Kielce. 23.05.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyscy kandydaci stowarzyszenia Kukiz’15 podsumowali kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania z dziennikarzami apelowali do mieszkańców o to, aby przede wszystkim wzięli udział w niedzielnych wyborach do Europarlamentu.

Paweł Kukiz-Szczuciński „jedynka” Kukiz’15 w okręgu małopolsko-świętokrzyskim podkreślił, że w Parlamencie Europejskim będzie chciał podejmować kwestie związane z jego obszarem zainteresowania czyli służbą zdrowia oraz pracą z dziećmi i młodzieżą. Jak zaznaczył, w nadchodzących wyborach mieszkańcy powinni zagłosować na osoby, które łączą a nie dzielą.

- Nie dajmy się zwieść skrajnie populistycznym hasłom ludzi, którzy chcą zniszczyć Unię Europejską od środka. Te osoby, już tam są, i Unii nie zniszczyli, ani nie zniszczą. Natomiast nie chcąc iść, żeby reformować wspólnotę, będą po prostu marnować pieniądze podatników - dodał.

Magdalena Fogiel-Litwinek, prezes świętokrzyskich struktur Kukiz’15, a także kandydatka stowarzyszenia w najbliższych wyborach, zaznaczyła, że jeśli zdobędzie mandat eurodeputowanej, będzie zajmowała się przede wszystkim sprawami związanymi z edukacją.

- Chciałabym przede wszystkim ściągać do naszego regionu pieniądze unijne, aby młodzież mogła korzystać z tych funduszy, między innymi w programie ERASMUS. Dzięki niemu młodzi mogą poznawać swoich rówieśników z innych państw, a tym samym zdobywać nowe doświadczenie - dodaje.

W okręgu małopolsko-świętokrzyskim z list Kukiz’15 o mandat europosła ubiegać się będą także m.in. krajowi posłowie stowarzyszenia: Elżbieta Zielińska i Norbert Kaczmarczyk oraz doktor teologii Bawer Aondo-Akaa.

Listę Kukiz’15 w naszym okręgu uzupełniają: prawnik Daniel Kierpiec, Kamila Martyniuk - artysta plastyk, adwokat Klaudia Słowik-Maciejewska oraz lekarz Narcyz Sadłoń.

Reklama