Szkolne koła Caritas spotkały się w Piekoszowie

Data publikacji: 24.05.2019 13:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas
Piekoszów. 24.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbył się w Piekoszowie. To doroczne spotkanie młodych ludzi, którzy skupieni są w prawie 90 kołach działających w diecezji kieleckiej.

Wydarzenie ma na celu integrację młodych wolontariuszy oraz wymianę doświadczeń pomiędzy poszczególnymi kołami. To także okazja do podziękowania wszystkim za pracę na rzecz drugiego człowieka, przypomniał ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej. Jak dodaje - to okazja by być razem, by się cieszyć dobrem, które zostało uczynione za przyczyną młodych wolontariuszy. To spotkanie ma dodać im otuchy i zachęcić do dalszej służby - dodaje.

Ksiądz Krzysztof Banasik podkreśla, że zjazd szkolnych kół Caritas, to także okazja do podziękowania opiekunom młodych wolontariuszy.

- Opiekunowie bardzo często poświęcają swój wolny czas, by zaopiekować się wolontariuszami, którzy z kolei pomagają osobom starszym, czy niepełnosprawnym. Inspirują także młodzież do działania na rzecz innych - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

90 szkolnych kół Caritas skupia około 1200 wolontariuszy. W jednym z nich działa Ilona Boryś z I Liceum Ogólnokształcącego w Jędrzejowie. Jak powiedziała, lubi pomagać innym, a najlepszą zachętą do tego jest uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół CaritasPiekoszów. 24.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

- Wolontariuszką jestem od dwóch lat. Chcę pomagać innym, bo nie liczy się tylko moje dobro, ale także dobro i szczęście innych ludzi. Chcę wywoływać uśmiech na twarzach wielu osób - dodała Ilona Boryś.

Jak mówi Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, wolontariusze skupieni w szkolnych kołach Caritas angażują się w bardzo rożne inicjatywy. To nie tylko kampania „Pola Nadziei”, ale także zbiórki żywności, pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, czy chorym.

- Wolontariusze cieszą się, że mogą pomagać. Pomagają osobom w swoich środowiskach lokalnych. Swoją postawą pokazują, że warto być dobrym - dodał Damian Zegadło.

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Piekoszowie. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz Diecezji Kieleckiej, ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Po mszy świętej młodzi wolontariusze odwiedzili mieszkańców Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół CaritasPiekoszów. 24.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama