Od czerwca podwyżki cen wody. Wodociągi Kieleckie wprowadzają nowe taryfy

Data publikacji: 27.05.2019 15:49
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Henryk Milcarz - prezes Zarządu Wodociągów Kieleckich

Na zdjęciu: Henryk Milcarz - prezes Zarządu Wodociągów Kieleckich
Kielce. 02.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Szykuje się podwyżka opłat za wodę w Kielcach. Więcej zapłacą także mieszkańcy Zagnańska, Masłowa i Sitkówki-Nowin, czyli gmin obsługiwanych przez Wodociągi Kielce. Nowa taryfa będzie obowiązywać od czerwca.

Jak dotąd cena za metr sześcienny wody wynosiła 3 złote 76 groszy, w przyszłym miesiącu zapłacimy o 12 groszy więcej, czyli 3 złote 88 groszy. Jednocześnie zwiększy się opłata za odbiór metra sześciennego ścieków. Tutaj podwyżka wyniesie 7 groszy, czyli cena wzrośnie do 5 złotych 72 groszy.

Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociągów Kielce informuje, że regulacja cen wynika z ogłoszonej rok temu nowej taryfy Wodociągów.

- Od ubiegłego roku cenniki spółek wodociągowych muszą być na trzy lata do przodu zatwierdzane  przez Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. W 2018 roku cena nie zmieniła się. W tym roku średnio  opłata wzrośnie o dwa procent. Natomiast w przyszłym roku planujemy wzrost cen o jeden procent - powiedział rzecznik wodociągów.

Dodał, że podwyżki opłat utrzymują się poniżej wskaźnika inflacji, a porównując taryfy innych spółek wodociągowych spółka kielecka utrzymuje opłaty na jednym z najniższych poziomów w porównaniu do podobnych miast w kraju.

Dla porównywania w Olsztynie opłata za metr sześcienny wody wynosi 4,32, w Rzeszowie 4 złote 70 groszy. Taniej niż w Kielcach jest natomiast w Częstochowie, tam mieszkańcy za metr sześcienny wody płacą 3 złote 60 groszy oraz np. w Toruniu 3 złote 39 groszy.

Reklama