Prawo i Sprawiedliwość dziękuje wyborcom i podsumowuje kampanię

Data publikacji: 27.05.2019 16:46
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja PIS na placu Artystów podsumowująca kampanię oraz wyniki wyborów

Konferencja PIS na placu Artystów podsumowująca kampanię oraz wyniki wyborów
Kielce. 27.05.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Działacze świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego oraz wyniki osiągnięte przez kandydatów. Podziękowali także mieszkańcom regionu za udział w głosowaniu. Konferencja liderów PiS odbyła się na placu Artystów w Kielcach.

Przypomnijmy, według oficjalnych danych PKW w okręgu małopolsko-świętokrzyskim PiS otrzymało 56,33 procent głosów, co przełoży się na cztery mandaty w Parlamencie Europejskim.

Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego PiS przekonywał, że europosłowie wybrani z list ugrupowania nie zmarnują tego kapitału i będą zabiegać o polskie interesy w Brukseli.

- Prawo i Sprawiedliwość, jako siła polityczna przedstawiła Polsce znakomitych ludzi i konkretny program oraz gwarancje, że ten program zostanie zrealizowany. Apelowaliśmy do naszych wyborców, aby zanim staną przed urną wyborczą podjęli dobrą refleksję. Mówiłem, że jeśli tutaj w województwie świętokrzyskim będzie ćwierć miliona głosów, to mamy sukces. Padło 258 tysięcy i bardzo wam za to dziękujemy. Dziękujemy, że nam zaufaliście. Pragnę zadeklarować, że nie zmarnujemy tego kapitału - powiedział Krzysztof Lipiec

Parlamentarzysta podziękował także kandydatom Prawa i Sprawiedliwości za osiągnięcie rekordowo dobrego wyniku wyborczego. Stwierdził, że jest to dobra prognoza przed jesiennymi wyborami do sejmu.

Senator Krzysztof Słoń zapewniał, że reprezentacja PiS w europarlamencie sprawi, że głos Polski w Unii będzie słyszalny.

- Europa jeszcze nie wydobrzała. Ma mocne serce i na pewno wydobrzeje i wyzdrowieje. Jestem przekonany, że Europa mając takie serce jak Polska, wzmocnione wspaniałą reprezentacją naszych europarlamentarzystów, ze zdecydowaną przewagą europosłów PiS, pozwoli Unii Europejskiej odbudować się. Jesteśmy dobrej myśli. Polska jest sercem Europy - mówił senator.

Poseł Marek Kwitek zwracał uwagę, że podczas wyborów bój toczył się o polską wieś. Jak powiedział, Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało na tym polu.

- Zaprocentował ogromny wkład i praca poprzez nasze bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. Statystyka jest niepodważalna. Jeśli chodzi o miejscowości do 5 tys. mieszkańców poparcie PiS wyniosło 70 procent. Od 5 tys. do 10 tys. - to również 70 procent. Od 10 do 20 tys. mieszkańców, to 65 procent. Mieszkańcy wsi zrozumieli, że mogą sami decydować o przyszłości Europy. PSL, które znalazło się w takiej tęczowej koalicji, samo doprowadziło do takiego stosunku. Bez wartości chrześcijańskich, bez demokratycznych Europa nie może funkcjonować - powiedział poseł.

Poseł Andrzej Kryj podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w grupie najmłodszych wyborców.

-To pokazuje, że propozycja programowa PiS jest dla nich atrakcyjna. To pokazuje, że widzą przyszłość w Polsce pod rządami PiS. Podczas spotkań, które odbywaliśmy z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, spotykaliśmy się z ogromną sympatią. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni - powiedział Andrzej Kryj.

Za udział w wyborach i oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość dziękował mieszkańcom regionu także senator Jarosław Rusiecki. Zwrócił jednocześnie uwagę na rekordową frekwencję w wyborach.  

- Wczoraj cała Polska, ziemia świętokrzyska była świadkiem, że został złamany mit. Była taka kreacja, że wysoka frekwencja nie służy Prawu i Sprawiedliwości. Ludzie, nasi mieszkańcy dali dowód tego, że watro interesować się i angażować w sprawy swojej ojczyzny. Za to bardzo dziękuję. Wynik PiS w województwie świętokrzyskim świadczy o tym, że nasza drużyna, na której czele stała Beata Szydło, która osiągnęła rekordowy wynik ponad 520 tysięcy głosów, musi wzbudzać szacunek u naszych przeciwników. Liczę, że konkurenci Prawa i Sprawiedliwości opamiętają się i wrócą na drogę niepodległości i suwerenności - dodał.

Frekwencja wyborcza w całym kraju wyniosła 45,68 proc.

Reklama