WAT w "Żeromskim"

Data publikacji: 28.05.2019 18:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach / facebook.com

Wojskowa Akademia Techniczna objęła patronatem naukowym I Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Waldemar Pukalski dyrektor szkoły informuje, że porozumienie w tej sprawie podpisano w poniedziałek. Dzięki współpracy uczniowie kieleckiego liceum będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców WAT-u.

- Nie chcę tworzyć żadnej klasy mundurowej. To będą zajęcia dla uczniów zainteresowanych studiowaniem kierunków technicznych. Zresztą w Wojskowej Akademii Technicznej studiują zarówno przedstawiciele służb mundurowych, jak i osoby cywilne - tłumaczy Waldemar Pukalski.

Porozumienie między uczelnią, a szkołą zakłada też między innymi wspólne organizowanie konkursów i imprez o charakterze popularno-naukowym, a także sportowo-rekreacyjnym. Młodzież z "Żeromskiego" będzie mogła uczestniczyć również w pracach kół naukowych Wojskowej Akademii Technicznej.

Waldemar Pukalski zapewnia, że nie tylko uczniowie z jego szkoły skorzystają z porozumienia. To dlatego, że na wykłady i inne wydarzenia prowadzone przez naukowców z WATu zapraszana będzie młodzież z innych kieleckich szkół średnich.

Dyrektor „Żeromskiego” dodaje, że WAT jest wiodącą polską uczelnią techniczną, co oznacza wysoką jakość zajęć z fizyki, matematyki, ale też chemii. Kieleckie liceum współpracowało już z Wojskową Akademią Techniczną w latach 2013-2015, ale nowa umowa zacieśnia wzajemne relacje.

Tagi do tego wpisu
Reklama