Beata Szydło: Polacy docenili, że dotrzymujemy słowa

Data publikacji: 29.05.2019 09:02
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wicepremier Beata Szydło

Wicepremier Beata Szydło
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bardzo dobry wynik wyborów do europarlamentu to nie tylko mój osobisty sukces, ale także wszystkich ludzi, którzy ciężko pracowali. To wielka odpowiedzialność powiedziała wicepremier Beata Szydło dziękując za poparcie dla całej listy. To ogromne zaufanie, ale także wielkie zobowiązanie.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Jak powiedziała w wywiadzie dla Radia Kielce, Polacy docenili to, że dotrzymujemy słowa. Że jesteśmy wiarygodni i uczciwie ich traktujemy. Cztery ostatnie lata, to praca nad realizacją programów i zobowiązań z 2015. Większość z nich została już zrealizowana. Nasza gospodarka szybciej się rozwija. Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego mamy możliwość zaproponowania nowych  programów.

- Jest praca, rodziny mają większe dochody, ludzie to docenili. Jeżeli zaufają nam na jesieni, będziemy te programy kontynuować. Jak przypomniała Beata Szydło sprawy społeczne są pewnym symbolem rządu. Jak się jednak okazuje realizowane projekty mają charakter prorozwojowy. Dzięki programowi 500 plus, wyprawce szkolnej, czy trzynastej emeryturze pieniądze wpływają do  budżetów domowych. Wzrasta także konsumpcja, która napędza gospodarkę. Z jednej strony, to skok cywilizacyjny dla wielu rodzin, a z drugiej przekłada się to na bardzo dobre wyniki gospodarcze.

Gość Radia Kielce przypomniała, że na początku roku zostały ogłoszone kolejne programy tzw. "piątka Kaczyńskiego", które systematycznie będą realizowane.  

Pytana o swoje zadania w Parlamencie Europejskim powiedziała, że Unia potrzebuje zmian. Mówią to coraz wyraźniej obywatele różnych krajów i regionów. Głos Polski będzie w tej sprawie wyraźnie  słyszany - stwierdziła wicepremier.

Reklama