Dzieci poczuły się jak kierowcy MPK

Data publikacji: 29.05.2019 11:34
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uczniowie Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek z wizytą w MPK

Kielce. Uczniowie Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek z wizytą w MPK
29.05.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Uczniowie Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach mieli okazję od podszewki poznać pracę kierowców i obsługi technicznej autobusów miejskich. Dzieci odwiedziły m.in. hangary, w których przygotowuje się pojazdy do pracy i dyspozytornię, gdzie monitoruje się każdą z linii autobusowych. Na koniec mogły zasiąść w fotelu prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Jak mówi Elżbieta Śreniawska, prezes MPK, możliwość zapoznania dzieci z niuansami pracy i działania tego typu instytucji pomaga im zrozumieć to, jak potrzebne są dla sprawnego funkcjonowania miasta.

Uczniowie szczególnie zainteresowani byli tą nieznaną, bardziej techniczną stroną transportu. Wrażenie zrobiła na nich praca dyspozytora linii, czy pracowników hangaru, gdzie naprawia się autobusy.

- Bardzo ciekawa wycieczka. Najbardziej podobało mi się, jak pan podniósł dla nas cały autobus i mogliśmy wejść pod niego. Oprócz tego bardzo zdziwiło nas, ile jest linii w Kielcach. Mogliśmy też pozdrowić kierowców przez interkom - mówią.

Dzieci zapytane o to, czy chciałyby w przyszłości podjąć pracę w MPK, przyznały jednogłośnie że tak, zaznaczając przy tym, że najbardziej interesowałaby ich posada prezesa zarządu spółki. Miejski przewoźnik zaprosił uczniów do swojej bazy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Reklama