Obwodnica Staszowa już gotowa

Data publikacji: 30.05.2019 16:48
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie obwodnicy Staszowa

Otwarcie obwodnicy Staszowa
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Kierowcy mogą od dziś korzystać z obwodnicy Staszowa, otaczającej miasto od północno-zachodniej strony. Prawie 5-kilometrowy odcinek spaja trzy drogi wojewódzkie: nr 765 z Osieka do Chmielnika, 757 do Stopnicy i 764 do Rakowa i Kielc. Dodatkowo trasa pozwala na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

Obecny na uroczystym otwarciu marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, wspomniał o wadze drogi dla funkcjonowania nie tylko mieszkańców powiatu staszowskiego, ale też dużej części regionu świętokrzyskiego. Dodaje, że udrożnienie komunikacji w tym terenie pozwoli także na rozwój handlu i przemysłu w powiecie staszowskim.

Otwarcie obwodnicy Staszowa. Na zdjęciu: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Nowa droga łączy się z, wciąż przebudowywaną, obwodnicą Sukowa i Daleszyc. Budowa tej trasy, ze względu na ostatnie opady deszczu uległa opóźnieniu. Drogowcy przewidują, że jej zakończenia można spodziewać się we wrześniu tego roku. Łącznie oba odcinki tworzyć będą trasę o łącznej długości 22 kilometrów.

Otwarcie obwodnicy Staszowa30.05.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Koszt budowy obwodnicy Staszowa to około 30 milionów zł.

Reklama