W zabytkowych piwnicach poznają swoją wiarę

Data publikacji: 31.05.2019 21:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Jędrzejów. Rozmowy o wierze przy kominku

Jędrzejów. Rozmowy o wierze przy kominku
20.10.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Czy każdy chrześcijanin może być kapłanem i prorokiem - między innymi o tym rozmawiali uczestnicy spotkania w zabytkowych piwnicach Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie. Wydarzenie odbyło się w ramach organizowanego przez cystersów cyklu katechez pt. „Rozmowy o wierze”.

Ojciec dr Jan Strumiłowski w konferencji pt. „Kim On jest? Jezus - Prorok i Kapłan” wyjaśniał m.in., dlaczego Kościół Katolicki mimo krytyki uparcie broni pewnych wartości, dlaczego kapłanami są tylko mężczyźni, kiedy ksiądz staje się fałszywym prorokiem i co należy ofiarować Bogu. Ojciec Jan Strumiłowski podkreśla, że wieczorne rozmowy o wierze przy kominku służą pogłębianiu wiary.

- W tradycyjnym, parafialnym duszpasterstwie duszpasterze mają do czynienia z ogromną grupą ludzi starszych i młodszych, o różnych życiowych doświadczeniach. Kazanie kierowane do takiej grupy wymaga dużej dozy ogólności. Natomiast te spotkania są dla tych, którzy chcą zagłębić się w swoją wiarę i lepiej poznać doktrynę Kościoła. Spotykamy się ze świadectwami, kiedy ktoś mówi, że 60 lat żyje i nie wiedział, w co wierzy, a teraz poznaje i odkrywa piękno Ewangelii - wyjaśnia o. Jan Strumiłowski.

„Rozmowy o wierze” odbywają się u ojców cystersów w Jędrzejowie w każdy piątek, do 28 czerwca, o godzinie 19.00.

POSŁUCHAJ CAŁEJ KONFERENCJI:

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama