PSL nie chce Koalicji Europejskiej

Data publikacji: 01.06.2019 18:31
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rada Naczelna PSL

Rada Naczelna PSL
01.06.2019 / Fot. PSL / twitter

Stworzenie Koalicji Polskiej, zapowiadają władze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pod tym szyldem PSL chce pójść do jesiennych wyborów parlamentarnych. Taka decyzja zapadła na dzisiejszym posiedzeniu Rady Naczelnej partii, a ogłosił ją podczas konferencji prasowej szef tego ugrupowania, prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. PSL ma być liderem Koalicji Polskiej.

Czesław Siekierski świętokrzyski polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, wyjaśnia, że podczas Rady pod uwagę były brane trzy możliwości.

- Pierwsza to pójście samemu, tylko PSL. Drugą propozycją było utworzenie Koalicji Polskiej, gdzie zaproszone zostaną ugrupowania i osoby wyznające wspólne z nami wartości światopoglądowe, ale też gospodarcze – informuje Czesław Siekierski.

Wśród rozważanych propozycji była także kontynuacja Koalicji Europejskiej. Czesław Siekierski zapowiada, że PSL przeprowadzi teraz szerokie konsultacje, które mają potrwać około trzech tygodni.

- Będziemy rozmawiać z kolegami z zarządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wiemy, jaki był wynik wyborów, jak głosowało miasto, jak głosowali rolnicy. O tym chcemy rozmawiać z naszym kolegami – twierdzi Czesław Siekierski.

Jak dodaje, Polskie Stronnictwo Ludowe takie spotkania będzie prowadziło także z mieszkańcami wsi. Czesław Siekierski nie ukrywa, że jego formacja chce zachęcić do udziału w Koalicji osoby publiczne, dla których wartości PSL są bliskie.

W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL było członkiem Koalicji Europejskiej z Grzegorzem Schetyną na czele. Mandaty zdobyli: Jarosław Kalinowski, Krzysztof Hetman i Adam Jarubas.

Tagi do tego wpisu
Reklama