Moryto, Aginagalde, Janc i Alex Dujszebajew po meczu z Veszprem

Data publikacji: 01.06.2019 18:56
Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Kolonia. Final Four Ligi Mistrzów. Mecz Telekom Veszprem - PGE Vive Kielce

Kolonia. Final Four Ligi Mistrzów. Mecz Telekom Veszprem - PGE Vive Kielce
01.06.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni PGE Vive przegrali z węgierskim Telekomem Veszprem 30:33 (13:13) w półfinale Ligi Mistrzów w Kolonii. W niedzielę kielczanie zagrają o trzecie miejsce z hiszpańską Barceloną, która w drugim półfinale okazała się słabsza od Vardaru Skopje 27:29 (19:6).

- Mieliśmy dwa przestoje w tym meczu. Myślę, że o wyniku zdecydował szczególnie ten w drugiej połowie, kiedy rywale trzy czy cztery razy rzucali na pustą bramkę. Uciekli nam na cztery bramki, a to było na kilkanaście minut do końca meczu i ciężko nam było się z tej sytuacji wydostać. Walczyliśmy, rozegraliśmy nie najgorsze spotkanie. Wcale nie musieliśmy go przegrać - powiedział skrzydłowy PGE Vive, Arkadiusz Moryto.

- Bardzo chcieliśmy wygrać, ale niestety nie udało się. O wyniku meczu zadecydowało to, co stało się po czerwonej kartce dla Blaza Blagotinseka. Straciliśmy cztery bramki z rzędu i nie udało się nam odrobić strat. Teraz musimy się podnieść, żeby w pełni zmobilizowanym przystąpić do niedzielnego meczu o trzecie miejsce - podkreślił obrotowy PGE Vive, Julen Aginagalde.

- Daliśmy z siebie wszystko. Chciałbym podziękować kieleckim kibicom, którzy świetnie nas dopingowali. Cały czas czuliśmy ich wsparcie. Niestety nie udało się nam awansować do finału. Mam nadzieję, że jutro kibice znowu nam pomogą, a my zajmiemy trzecie miejsce w turnieju - zaznaczył skrzydłowy PGE Vive, Blaz Janc.

- Rywale zagrali bardzo dobry mecz, my nie zaczęliśmy tak, jak chcieliśmy. Potem wyrównaliśmy i złapaliśmy rytm. W drugiej połowie graliśmy dużo lepiej w ataku, ale mieliśmy problemy w defensywie. Generalnie, gdy nie wykorzystujesz stuprocentowych sytuacji w spotkaniu z taką drużyną, to bardzo trudno jest wygrać - wyznał rozgrywający PGE Vive, Alex Dujszebajew.

Piłka ręczna - EHF Champions League

WYNIKI

16.09 SG Flensburg-Handewitt 31:30 Łomża Vive Kielce
16.09 Mieszkow Brześć 24:22 HC Vardar Skopje

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 Elverum Handball 0
2 FC Porto Sofarma 0
3 Flensburg-Handewitt 0
4 HC Vardar Skopje 0
5 Lomza Vive Kielce 0
6 MOL-Pick Szeged 0
7 Meshkov Brest 0
8 PSG Handball 0

TERMINARZ

17.09 Elverum Handball : FC Porto Sofarma
17.09 FC Porto Sofarma : Elverum Handball
23.09 Łomża Vive Kielce : MOL-Pick Szeged
23.09 HC Vardar Skopje : Elverum Handball
Reklama