Janc, Moryto i Aguinagalde podsumowują Final Four

Data publikacji: 02.06.2019 18:18
Kategoria: Sport /Źródło: PAP
Kolonia. Final Four. Mecz Barcelona - PGE Vive

Kolonia. Final Four. Mecz Barcelona - PGE Vive
02.06.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w meczu o trzecią lokatę przegrali z hiszpańską Barcą Lassą 35:40 (16:20) i zajęli czwarte miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który rozgrywany jest w Kolonii.

- Awansowaliśmy do Final Four i to już było naszym sukcesem. Ale jak przejeżdżasz tutaj, to chcesz osiągnąć jeszcze więcej. Z takim nastawieniem przystąpiliśmy do sobotniego meczu. Trochę nam zabrakło do zwycięstwa w tym pierwszym spotkaniu, dzisiaj też. Ale zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. Chcieliśmy zdobyć chociaż brąz, ale nie udało się. Mimo wszystko jestem dumny z tej drużyny i naszych kibiców" powiedział Blaz Janc, prawoskrzydłowy PGE Vive.

- Nasi rywale zasłużyli na zwycięstwo, więc gratulacje dla nich. My mieliśmy swoje szanse, ale oni grali bardzo szybko. Zagraliśmy niedostatecznie dobrze w obronie, straciliśmy aż 40 bramek, a to zdecydowanie za dużo – podkreślił Arkadiusz Moryto, prawoskrzydłowy PGE Vive.

- Zajmujemy czwarte miejsce, ale i tak powinniśmy się cieszyć. Graliśmy przecież w najlepszej czwórce drużyn tej edycji Ligi Mistrzów. Oczywiście, że chcieliśmy osiągnąć więcej, ale tym razem się nie udało. Ale i tak jestem dumny z tego, co dokonaliśmy w tym sezonie - zaznaczył Julen Aguinagalde, obrotowy PGE Vive.

Piłka ręczna - EHF Champions League

WYNIKI

16.09 SG Flensburg-Handewitt 31:30 Łomża Vive Kielce
16.09 Mieszkow Brześć 24:22 HC Vardar Skopje

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 Elverum Handball 0
2 FC Porto Sofarma 0
3 Flensburg-Handewitt 0
4 HC Vardar Skopje 0
5 Lomza Vive Kielce 0
6 MOL-Pick Szeged 0
7 Meshkov Brest 0
8 PSG Handball 0

TERMINARZ

17.09 Elverum Handball : FC Porto Sofarma
17.09 FC Porto Sofarma : Elverum Handball
23.09 Łomża Vive Kielce : MOL-Pick Szeged
23.09 HC Vardar Skopje : Elverum Handball
Reklama