„Wieża” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego widziana oczami młodych

Data publikacji: 03.06.2019 08:50
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Pisemna interpretacja opowiadania Gustawa Herlinga-Grudzińskiego pod tytułem „Wieża”, to zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież ze szkół powiatu kieleckiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, w ramach konkursu zorganizowanego w związku z obchodami roku tego pisarza.

Oprócz młodzieży z Kielc, z twórczością Herlinga-Grudzińskiego zmierzyli się też uczniowie z Chmielnika, Morawicy i Zagnańska. Ich prace oceniło jury, w którym znaleźli się metodyści, nauczyciele języka polskiego: Małgorzata Miazga i Elżbieta Waszkuć. Organizatorem konkursu były: Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Absolwentów Liceum imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach „Żeromszczacy”.

Magdalena Helis-Rzepka ze Stowarzyszenia podkreśla, że to ostanie w tym półroczu wydarzenie, które zostało przygotowane przez Społeczny Komitet Obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Dodaje, że cieszy zaangażowanie młodzieży w świętowanie rocznicy 100 urodzin pisarza.

- Stworzyła się pewna klamra, bo zaczęło się od koncertu przygotowanego przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, w środku była aktywność uczniów z „Plastyka”, i na końcu mamy aktywność uczniów, którzy sami sięgnęli po to opowiadanie - zaznacza Magdalena Helis-Rzepka.

Wyniki konkursu poznamy dziś o godzinie 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Reklama