Poznamy najaktywniejszych wolontariuszy. Dziś podsumowanie "Pól Nadziei"

Data publikacji: 07.06.2019 06:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.05.2017 Kielce. Marsz Żonkila.  Zaingurował akcję  „Pola Nadziei”

05.05.2017 Kielce. Marsz Żonkila. Zaingurował akcję „Pola Nadziei”
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gala podsumowująca tegoroczną akcję „Pola Nadziei” odbędzie się w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Głównym celem tej ogólnopolskiej kampanii jest edukacja dotycząca potrzeb osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych oraz zbieranie funduszy na zakup wyposażenia do Hospicjum im św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach - przypomina ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

- Kolejna edycja kampanii „Pola Nadziei” rozpoczęła się tradycyjnie jesienią ubiegłego roku symbolicznym posadzeniem cebulek żonkili na rabacie przy stacjonarnym hospicjum na osiedlu Czarnów. Celem kampanii jest zbiórka na funkcjonowanie tej placówki, ale w jej ramach organizujemy też działania społeczne, uświadamiające, edukacyjne. Organizujemy np. różne zajęcia w szkole, czy konkursy – mówi ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak dodaje, podczas gali poznamy najaktywniejszych wolontariuszy oraz laureatów konkursów przeprowadzonych podczas trwania kampanii.

- Widzimy, jak z roku na rok zmienia się postrzeganie kampanii „Pola Nadziei”. Pierwsze akcje związane były jeszcze z pozyskiwaniem funduszy na budowę hospicjum. To był pierwszorzędny cel. Teraz hospicjum jest już wybudowane i funkcjonuje, ale te potrzeby ciągle są. Nieustannie potrzebny jest sprzęt medyczny, który przecież się zużywa, potrzebne są leki, także środki higieniczne - dodał ksiądz Krzysztof Banasik. 

Gala podsumowująca tegoroczną akcję „Pola Nadziei” w Domu Środowisk Twórczych rozpocznie się o godzinie 14.00.

Reklama