Moc atrakcji na Placu Artystów. Samorząd świętuje

Data publikacji: 07.06.2019 10:48
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Warsztaty na Placu Artystów

Bezpłatne badania, odlotowa kapsuła 5D oraz strefa piękna. Gospodarze regionu zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Pierwotnie miał się odbyć w piątek 24 maja, ale z uwagi na zagrożenie powodziowe termin pikniku przesunięto. Odbędzie się dziś na Placu Artystów w Kielcach. Organizują go urząd marszałkowski oraz instytucje mu podlegające. Przedsięwzięcie będzie okazją do świętowania reformy samorządu terytorialnego, na mocy której powstały najpierw samorządy gminne, a następnie powiatowe i wojewódzkie. Marszałek Andrzej Bętkowski podkreśla, że reforma jest w Polsce oceniana bardzo pozytywnie.

- Samorządy w swoich mniejszych bądź większych wspólnotach realizują zadania, które są skuteczne. Oferując usługi społeczne i edukacyjne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności. Jako samorząd wojewódzki zapraszamy na wydarzenie, które będzie podkreślało wagę utworzenia samorządu terytorialnego w naszym kraju - mówi marszałek.

Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji. Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa zapewnia, że dobrze bawić się będą całe rodziny.

- Na scenie zaprezentują się między innymi Kredens Band, Krzysztof „Kis” Kisiała oraz Maja Wojtaszek, uczestniczka „The Voice of Poland”. Podczas imprezy mnóstwo atrakcji czeka najmłodszych. Będzie można sobie zrobić selfie z dinozaurem i spotkać Koziołka Matołka, które zresztą zaprezentują jedną z naszych jednostek - Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie – mówi przewodniczący.

Ponadto w programie są między innymi pokazy policji, doświadczenia chemiczne, strefa piękna, a więc zabiegi upiększające dla pań, bezpłatne badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi, czy też porady dietetyka. Pojawi się też kapsuła 5D z najbardziej urokliwymi zakątkami regionu. Każdy będzie mógł także poczęstować się wodą z saturatora.
 
Piknik rozpocznie się o godzinie 17.00.

Reklama