Trwają poszukiwania dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji

Data publikacji: 07.06.2019 12:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze
Czarniecka Góra / Fot. rehabilitacjascr.pl

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko nowego dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Po tym, gdy w połowie maja ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy dyrektor, urząd marszałkowski rozpoczął intensywne poszukiwania jego następcy - informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia.

- Jest pewien pat organizacyjny i decyzyjny jeśli chodzi o szpital w Czarnieckiej Górze. Jednostka musi być zarządzana, muszą być podejmowane decyzje personalne i finansowe. Dlatego chcemy w znaczny sposób przyspieszyć proces obsadzenia dyrektora tego szpitala – mówi Marek Bogusławski.

Nowy dyrektor zostanie wskazany przez zarząd, zezwala na to prawo. Natomiast obecnie w szpitalu trwa audyt. Wstępne wyniki wskazują, że placówka ma ponad 170 tysięcy złotych zobowiązań wymagalnych, czyli takich, których termin płatności już minął.

Jak dodaje Marek Bogusławski, z trwającego audytu wynika, że w szpitalu zatrudnionych jest 148 osób, z czego 34 pracują w administracji.

- Potrzebne są konkretne decyzje, które by usprawniły działalność szpitala, być może ograniczyły za duże zatrudnienie w administracji i w sposób znaczący poprawiły działalność w sferze finansowej placówki - wylicza Marek Bogusławski.  

Zarząd województwa świętokrzyskiego pod uwagę przy wyborze nowego dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze będzie brał kilku kandydatów.Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama