Oleśnica doczekała się kompleksu boisk wraz z bieżnią i trybunami

Data publikacji: 07.06.2019 15:29
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Otwarcie kompleksu sportowo-dydaktycznego przy Szkole Podstawowej w Oleśnicy

Otwarcie kompleksu sportowo-dydaktycznego przy Szkole Podstawowej w Oleśnicy
Oleśnica. 07.06.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Nowoczesny kompleks sportowo-dydaktyczny otwarto przy Szkole Podstawowej w Oleśnicy. Leszek Duda burmistrz miasta informuje, że budowa boisk rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku.

- Wykonawca rozpoczął prace tuż po zakończeniu roku szkolnego. Natomiast remont pracowni i ich doposażenie rozpoczęliśmy na początku bieżącego roku - mówi burmistrz.

Z kolei Piotr Strzelecki, dyrektor szkoły podkreśla, że miejsce zmieniło się gruntownie. Powstała infrastruktura sportowa, która umożliwia prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego.

- Powstało duże boisko trawiaste do piłki nożnej, bieżnia, trybuny na 500 miejsc. Ponadto jest boisko do koszykówki, piłki siatkowej, bieżnia do skoku w dal oraz miejsce do rzutu młotem, czy dyskiem - wymienia dyrektor.

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki stwierdziła, że sport jest bardzo ważny dla rozwoju uczniów. Wyraziła nadzieję, że dzięki nowoczesnej bazie ujawni się więcej talentów sportowych w lekkoatletyce, która, jak podkreśla wiceminister, jest królową sportu.

- Mam nadzieję, że ten obiekt będzie elementem integracji, z którego będą korzystać również seniorzy. Że miejsce to stanie się centrum sportowym Oleśnicy - mówi wiceminister sportu.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski zwróciła uwagę, że równie ważne, jak boiska, jest wyposażenie pracowni szkolnych, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli dogodne warunki do kształcenia.

- Łatwiej jest pracować, łatwiej się jest uczyć i rozwijać, kiedy szkoła posiada nowoczesne pomoce dydaktyczne. Słyszymy o dużych sukcesach uczniów tej szkoły. Mam nadzieję, że dzięki nowym boiskom i pomocom naukowym usłyszymy o kolejnych laureatach konkursów - podkreśla wojewoda.

Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości nie kryje zadowolenia, że tego typu obiektów sportowych w naszym regionie jest coraz więcej.

Łączny koszt inwestycji wynosi prawie 1 milion 600 tysięcy złotych z czego 900 tysięcy to kwota dofinansowania ze środków unijnych.

adv adv
Wiadomości
Reklama