O przyszłości SLD zdecyduje referendum

Data publikacji: 10.06.2019 13:14
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja SLD. Przewodniczący SLD w regionie Andrzej Szejna

Konferencja SLD. Przewodniczący SLD w regionie Andrzej Szejna
Kielce. 10.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej 29 czerwca zadecydują w ogólnokrajowym referendum o formule startu w jesiennych wyborach parlamentarnych - zapowiedział na konferencji prasowej w Kielcach przewodniczący SLD w regionie Andrzej Szejna.

Szef ugrupowania zaznaczył, że przedstawiciele partii odpowiedzą na dwa pytania, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych powinien startować samodzielnie, czy w porozumieniu z innymi partiami opozycyjnymi.

- W przypadku wyboru pierwszego wariantu wszystko jest jasne, pójdziemy do wyborów sami. Natomiast jeżeli członkowie partii opowiedzą się za koalicją możliwy jest wspólny start z partiami tworzącymi Koalicję Europejską, ale także z Wiosną, partią Razem, partią Zielonych, Unią Pracy i OPZZ - dodaje.

Andrzej Szejna pytany przez dziennikarzy czy nie boi się, że SLD przyłączając się do szerokiej koalicji ugrupowań opozycyjnych zatraci swoją tożsamość lewicową, stwierdził, że jeśli w przyszłej koalicji zostanie zaproponowany program centro-prawicowy Sojusz do takiej koalicji nie wejdzie.

- Po pierwsze chcemy skonsolidować całą lewicę. To, jaki ostatecznie front opozycji zostanie zbudowany, zależy od naszych partnerów: Platformy Obywatelskiej i PSL, które na razie zapowiada, że chce startować w wyborach samodzielnie - dodał.

Andrzej Szejna zadeklarował, że w jesiennych wyborach będzie ubiegał się o mandat posła. Przewodniczący SLD w regionie podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczył także, że jego ugrupowanie opowiada się za jawnością finansową wszystkich związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie kraju.

Konferencja SLD. Przewodniczący SLD w regionie Andrzej SzejnaKielce. 10.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama