Maciej Giemza wystartuje w Silk Way Rally 2019

Data publikacji: 12.06.2019 06:59
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza podczas rajdu Dakar

Maciej Giemza podczas rajdu Dakar
Fot. Orlen Team

Kielczanin Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team, wystartuje w lipcowym Silk Way Rally 2019. Pierwszy rajd został rozegrany w 2009 roku i prowadził z rosyjskiego Kazania do Aszchabadu w Turkmenistanie. W 2016 roku uczestnicy mieli do pokonania trasę Moskwa – Astana – Pekin.

W tym roku zawodnicy wystartują z rosyjskiego Irkucka leżącego nad jeziorem Bajkał i przez mongolskie Ułan Bator dotrą do chińskiego Dunhuang. Do przejechania będą mieli ponad 5 000 kilometrów.

– To jest bardzo duży rajd i traktuję go trochę jak drugi Dakar. Ma dziesięć etapów i podobną liczbę kilometrów do przejechania. Nie ma jednak w środku dnia przerwy. Choćby z tego względu może być bardzo ciężki. Po drugie, motocykle nigdy w nim nie jechały. Dotychczas tylko samochody i ciężarówki. Będzie to nowe doświadczenie nie tylko dla mnie,  ale całej motocyklowej czołówki. Nie wiemy, jaka tam będzie nawigacja, jaki teren, więc będzie to dosyć mocny sprawdzian – powiedział Maciej Giemza, który jest wychowankiem KTM Novi Korona Kielce.    

Silk Way Rally 2019 będzie jedną z rund tegorocznych Mistrzostw Świata Cross – Country (FIM Cross-Country Rallies World Championship). Pierwszą był marcowy Abu Dhabi Desert Challenge w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Reklama