Zarząd województwa wesprze kluby seniora i hostel dla uzależnionych

Data publikacji: 12.06.2019 15:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dwa nowe kluby seniora i hostel dla osób uzależnionych powstaną w regionie, dzięki unijnemu dofinansowaniu. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy z pomysłodawcami i realizatorami tych inwestycji.

Kluby seniora powstaną w Celinach w gminie Bodzentyn oraz w miejscowości Krzcin w gminie Koprzywnica. Jak podkreśliła wicemarszałek Renata Janik, to dwa bardzo ważne prospołeczne projekty.

- W tym roku jeszcze nie było konkursów na takie działania, kolejny zorganizujemy we wrześniu. Powstawanie klubów seniora to ważna inicjatywa, szczególnie w naszym starzejącym się województwie. Osób niesamodzielnych i potrzebujących wsparcia jest bardzo dużo - mówi wicemarszałek.

W Celinach klub seniora posłuży 30 mieszkańcom.

- Dzięki unijnemu wsparciu najpierw udało nam się wybudować piękną świetlicę środowiskową, teraz chcemy w niej stworzyć przestrzeń dla starszych mieszkańców gminy - mówi Dariusz Skiba, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn.

- Cieszymy się, że akurat ten budynek będzie służył klubowi seniora. Zorganizujemy w nim zajęcia dydaktyczne, edukacyjne, profilaktyczne i kulinarne, żeby zaktywizować lokalną społeczność. Klub seniora otwieramy od razu, z chwilą podpisania umowy - mówi burmistrz.

Poza wsparciem funkcjonowania klubów seniora, zarząd województwa zadecydował o przekazaniu prawie dwóch i pół miliona złotych na utworzenie w Kielcach hostelu dla osób uzależnionych od alkoholu. W hostelu będą odbywać się konsultacje psychologiczne, psychiatryczne i z zakresu doradztwa zawodowego.

Hostel prowadzić będzie Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. W obiekcie znajdzie się miejsce dla 70 osób.

Podobne wiadomości
Reklama