Gdzie powstanie nowa siedziba NFZ? Do porozumienia coraz bliżej

Data publikacji: 12.06.2019 17:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Narodowy Fundusz Zdrowia. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach

Narodowy Fundusz Zdrowia. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach
Kielce. 18.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego zajmie się kwestią budowy siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Spotkanie przedstawicieli NFZ, a także samorządów Kielc i województwa odbędzie się jutro w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Jednak wszystko wskazuje na to, że do porozumienia jest już coraz bliżej, a biurowiec NFZ powstanie przy ulicy Langiewicza, na działce należącej do samorządu województwa świętokrzyskiego.

Jak informowaliśmy, NFZ miał pierwotnie wybudować swoją siedzibę przy ulicy Wrzosowej. Jednak, kiedy okazało się, że w tym miejscu mają powstać laboratoria Głównego Urzędu Miar, fundusz zrezygnował z własnej inwestycji. W zamian za to miasto zaproponowało nieruchomość między ulicami Kamińskiego i Karczówkowską, ale w tym przypadku zwracano uwagę, że budowa nowej siedziby instytucji przy ulicy Karczówkowskiej może zaburzyć krajobraz i widok na klasztor, miejscy urzędnicy rozpoczęli szukanie nowej nieruchomości. Ostatecznie ta znalazła się w zasobie samorządu województwa.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego potwierdza, że siedziba może powstać na nieruchomości przy ulicy Langiewicza.

- My mamy piękną działkę powyżej 5 tysięcy metrów kwadratowych przy Langiewicza w Kielcach. Pani dyrektor NFZ zaakceptowała ją. W związku z powyższym wszystkie strony są zadowolone. Potem oczywiście jest kwestia przekazania jej poprzez sejmik województwa, a z drugiej strony Radę Miasta Kielce - powiedziała Renata Janik.

Jednocześnie zarząd województwa wstępnie zaakceptował propozycje miasta i w efekcie dojdzie do zamiany nieruchomości.

- W tej chwili nasze służby sprawdzają działkę, gdzie będzie mogła powstać siedziba Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii - powiedziała wicemarszałek województwa.

Wcześniej mówiło się także o działce zlokalizowanej w pobliżu Exbudu. Jednak z naszych informacji wynika, że ostatecznie miasto zdecyduje się na przekazanie nieruchomości na rogu ulic Marszałkowskiej i Pocieszka.

Tagi do tego wpisu
Reklama