SOR przeżywa oblężenie. Wszystko przez wysokie temperatury

Data publikacji: 14.06.2019 14:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Kielce. 16.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

O jedną trzecią wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni liczba osób zgłaszających się na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Pacjenci najczęściej skarżą się na dolegliwości wywołane wysokimi temperaturami, takie jak osłabienie, czy odwodnienie organizmu, informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy.

- W ciągu kilku ostatnich dni zgłasza się około 250 osób na dobę, podczas gdy dotychczas było to około 150 pacjentów. Są to ludzie, którzy doznali wypadku z powodu zmęczenia, albo osłabionej koncentracji. Dolegliwości, które są zgłaszane przez tych pacjentów to głównie osłabienie, odwodnienie organizmu, nasilenie objawów związanych z układem krążenia. Było też kilka przypadków udaru słonecznego - dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Edward Pietrzyk, kierownik Kliniki Kardiochirurgii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przypomina, by w tak upalne dni jak dziś starać się nie przebywać na słońcu, kiedy ono najmocniej operuje, czyli od godziny 10.00 do 15.00.

- Objawami przegrzania organizmu są zawroty głowy, wymioty, mroczki przed oczami, zaburzenia neurologiczne, osłabienie mięśni. Te objawy mogą sugerować, że nastąpiło też niedokrwienie mózgu - dodaje dr Edward Pietrzyk.

Lekarze apelują także, by w tak upalne dni jak dziś regularnie nawadniać organizm, nawet gdy nie odczuwamy pragnienia.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama