Gdzie szukać lekarza w święta?

Data publikacji: 26.12.2012 07:54
Kategoria: Wiadomości z regionu

Osoby potrzebujące porady medycznej w nagłych przypadkach mogą ją otrzymać w ramach świątecznej i nocnej opieki lekarskiej oraz pielęgniarskiej. Każda przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej powinna umieścić w sposób widoczny informację o miejscu opieki świątecznej i nocnej wraz z adresem i numerem telefonu.

W sytuacji nagłego zachorowania, np. w przypadku wystąpienia silnego bólu brzucha, czy biegunki, mamy prawo skorzystać z porady lekarza również poza miejscem zamieszkania, informuje rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Beata Szczepanek.  Do placówek dyżurujących w ramach świątecznej pomocy lekarskiej można się udać również w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia. Chodzi m.in. o zabiegi zlecone przez lekarza.

Natomiast w przypadkach stanów bezpośredniego zagrożenia życia należy udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego lub wezwać pogotowie.

Adresy wszystkich świętokrzyskich przychodni świadczących w święta pomoc medyczną wraz z numerami telefonów do nich można znaleźć na naszej stronie internetowej www.radio.kielce.pl.

Iwona Murawska

Reklama