Jak grali kielczanie z PGE Vive w eliminacjach do mistrzostw Europy?

Data publikacji: 17.06.2019 11:26
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Kwalifikacje do ME piłkarzy ręcznych: Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto

Kwalifikacje do ME piłkarzy ręcznych: Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto
Ostrowiec Św.. 24.10.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ze zmiennym szczęściem grali kielczanie z PGE Vive w swoich reprezentacjach narodowych walczących o awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Najskuteczniejszym graczem Polski w wygranym starciu z Izraelem z ośmioma trafieniami na koncie był prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto. "Biało-czerwoni" pokonali Izraelczyków 26:23 i awansowali do czempionatu Starego Kontynentu.

Na turniej finałowy pojedzie również Białoruś, która rozgromiła Finlandię 40:15. 2 gole zdobył Władysław Kulesz, z zerowym dorobkiem bramkowym zakończył mecz Arciom Karaliok.

Bramkarz Chorwacji Filip Ivić zdobył jednego gola, a jego zespół pokonał Belgię 28:19 i również pojedzie na mistrzostwa Europy.

Ze szczypiornistów, którzy od nowego sezonu będą grać w PGE Vive bramkarz Niemców Andreas Wolff wystąpił w pojedynku z Kosowem wygranym przez jego zespół 28:17. Nasi zachodni sąsiedzi awansowali z pierwszego miejsca w grupie pierwszej.

Turek Doruk Pehlivan zdobył 5 goli, ale jego ekipa przegrała na wyjeździe z Islandią 22:32 i zajęła trzecie miejsce w grupie.

Czarnogórzec Branko Vujović nie zdobył bramki w wygranym przez jego reprezentację 27:21 meczu z Ukrainą. Czarnogóra uzyskała awans z drugiej pozycji w tabeli grupy ósmej.

Reklama