Kto będzie nowym dyrektorem Muzeum Historyczno-Archeologicznego?

Data publikacji: 19.06.2019 14:53
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Ewa Działowska

Na zdjęciu: Ewa Działowska
Ostrowiec Świętokrzyski. 13.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ewa Działowska nie będzie już dyrektorem ostrowieckiego Muzeum Historyczno-Archeologicznego. Po roku od objęcia funkcji zakończyła pracę. Dziś rozwiązała umowę ze starostą za porozumieniem stron.

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego ogłosił konkurs na dyrektora muzeum, ale jego nazwisko poznamy dopiero z końcem sierpnia. Do tego czasu, jak dowiedziało się Radio Kielce, obowiązki dyrektora placówki ma pełnić Beata Kobiałka, urzędnik starostwa. Wcześniej pracowała także w urzędzie miasta w Ożarowie i w Ostrowcu Świętokrzyskim, a przez krótki czas była zastępcą burmistrza w Kunowie. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych przegrała walkę z Lechem Łodejem o fotel burmistrza tego miasta.

Władze powiatu wstrzymywały się z ogłoszeniem konkursu na szefa muzeum, ponieważ Włodzimierz Szczałuba zwolniony w ubiegłym roku z tego stanowiska, dochodzi swoich praw w sądzie pracy oraz sądzie administracyjnym. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia w tej sprawie.

Zgłoszenia kandydatów można składać do 26 lipca. Od przyszłego dyrektora oczekuje się: wykształcenia wyższego, minimum 3-letniego stażu pracy w instytucjach kultury. Kandydat powinien także złożyć plan związany z koncepcją funkcjonowania muzeum przez najbliższe 5 lat. Wnioski rozpatrzone zostaną do 30 sierpnia.

Tymczasem za dwa tygodnie Komitet Światowego Dziedzictwa podejmie w Baku decyzję o wpisie kopalni w Krzemionkach, będącej częścią muzeum, na prestiżową listę UNESCO.

Podobne wiadomości
Reklama