Musical o św. Franciszku z przesłaniem czynienia dobra

Data publikacji: 20.06.2019 17:31 / Data aktualizacji: 20.06.2019 21:57
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Premiera musicalu Forza Venite Gente

Premiera musicalu Forza Venite Gente
Opatów. 20.06.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W Opatowie przy klasztorze oo. bernardynów odbyła się premiera włoskiego musicalu o życiu św. Franciszka z Asyżu „Forza Venite Gente”. Autorami libretta są Mario i Piero Castellacci oraz Piero Palumbo. Muzykę napisał Michele Paulicelli.

Ponad 20 aktorów przedstawiło publiczności opowieść o życiu świętego, a także jego ojca, który przegnał go z domu. W pewnym momencie jednak zaczął zastanawiać się, co dzieje się z synem.
Spektakl zgromadził wielu mieszkańców Opatowa, także rodziny aktorów występujących w musicalu. Podobała się gra aktorska oraz śpiew.

-Tego brakuje - mówiła jedna z kobiet, która obejrzała przedstawienie. Jak podkreśliła, bardzo wzruszająca była scena z Klarą, która pojawiła się już jako siostra zakonna.

Wśród widzów był starosta opatowski Tomasz Staniek. W musicalu wystąpiła także jego córka. Jak mówił, spektakl warto obejrzeć ze względu na grę aktorską i muzykę, a także samą koncepcję. Dodał, że musical będzie można zobaczyć jeszcze raz pod koniec lipca, gdy w Opatowie będzie odbywać się wyjątkowy koncert.

- 27 lipca obędzie się w Opatowie koncert zwycięzcy ubiegłorocznego Happy Days w Kielcach i chciałbym, aby ten musical był wtedy także powtórzony, przy większej publiczności - informuje starosta.

Reżyser spektaklu ojciec Sebastian wyraził nadzieję, że jego przesłanie trafi do odbiorów, a jest ono bardzo proste.

- Jeżeli ten spektakl ma coś przekazać to: „Tak, Franciszku, chcemy iść Twoim śladem”- mówił ojciec Sebastian. Dodał, że kilku aktorów skarży się na bóle gardła, ponieważ rozpoczął się sezon na anginy. - Mam nadzieję, że ból gardła nie przeszkodzi w tym, aby mówić o Franciszku i o tym, że potrafił zarażać pokojem, miłością i dobrem - powiedział ojciec Sebastian.

Spektakl zostanie wystawiony jeszcze w sobotę i niedzielę o godzinie 19.30 przed kościołem oo. bernardynów.

adv adv
Wiadomości
Reklama