Maciej Obara: podczas święta Kielc każdy znajdzie coś interesującego dla siebie

Data publikacji: 21.06.2019 09:06 / Data aktualizacji: 21.06.2019 09:49
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Maciej Obara - dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Na zdjęciu: Maciej Obara - dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Kielce. 21.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Koncerty, biała noc w kieleckich instytucjach kultury, czy degustacje regionalnych smakołyków - to niektóre z atrakcji tegorocznego Święta Kielc.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ŚWIĘTA KIELC

Maciej Obara, dyrektor kieleckiego Muzeum Zabawek i Zabawy, współorganizator trzydniowej akcji pod hasłem "Bawmy się" zapewnił na naszej antenie, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Gość Radia Kielce zachęcał naszych słuchaczy do skosztowania przysmaków kuchni regionalnej prezentowanych na stoiskach przy ulicy Sienkiewicza.

- Od środy trwa tam Jarmark Świętokrzyski. Można tu także zakupić różnorodne produkty spożywcze oraz rękodzieło - mówi Maciej Obara.

W ramach Święta Kielc odbędzie się też Biała noc, w którą włączają się kieleckie instytucje kultury.

- To już tradycja, cieszymy się bardzo, że nie tylko instytucje kultury, ale także wszelkie inne placówki, które funkcjonują w naszym mieście dołączają się do tej inicjatywy i późnym wieczorem, wczesną nocą otwierają swoje podwoje, czasami organizują specjalne wystawy i pokazy, a więc kielczanie spacerujący po mieście i goście spoza stolicy województwa z pewnością będą mieli wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia - podkreślił dyrektor Maciej Obara.

Gość Radia Kielce dodał, że główne punkty zabawy w tym roku usytuowane będą na Rynku, placu Artystów oraz w Parku Miejskim.

W ramach święta dziś w Kieleckim Centrum Kultury ludziom zasłużonym w dziedzinie kultury zostaną przyznane nagrody. Następnie odbędzie się koncert pamięci zmarłego w ubiegłym roku Bronisława Opałki. Początek o godzinie 18.00.

Dziś zaplanowano także koncert na kieleckim Rynku oraz Zameczkową Noc Kabaretową. Wystąpią: Katarzyna Pakosińska, Grzegorz Dolniak i Kabaret „Czwarta Fala”.

W sobotę na placu Artystów odbędzie się Święto Wody, podczas którego wystąpi wiele zespołów, między innymi Czerwone Gitary.

Gwiazdą Święta Kielc 2019 w niedzielę będzie Thomas Anders & Modern Talking Band. Koncert odbędzie się w amfiteatrze Kadzielnia w niedzielę, 23 czerwca.

Posłuchaj audycji:

Reklama