Zamek w Chęcinach zaprasza nocą

Data publikacji: 21.06.2019 14:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.10.2018 Chęciny. Widok na zamek

17.10.2018 Chęciny. Widok na zamek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Biała dama, teatr ognia, rycerze i armatnie salwy, oddające klimat dawnych wieków, to niektóre atrakcje nocnego zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach. Dziś wieczorem, średniowieczna warownia, po raz drugi w tym roku otworzy swe podwoje dla turystów i odwiedzających.

Jak informuje burmistrz Chęcin Robert Jaworski, piątkowe zwiedzanie zamku inauguruje sezon wakacyjny. Jak zaznacza, to wyjątkowa okazja, aby w niecodziennej scenerii poznać historię i legendy krążące wokół warowni.

- Podczas tego wydarzenia, na turystów oprócz standardowego zwiedzania zamku czeka mnóstwo atrakcji. To między innymi widowiskowe pokazy ognia, spotkanie z Białą Damą, czyli duchem królowej Bony, który jest atrakcją przede wszystkim dla najmłodszych. Ponadto odwiedzający będą mogli oglądać pokazy tańca dworskiego i dawnego, a także efektowne potyczki rycerskie - dodaje burmistrz.

Robert Jaworski zaznacza, że nocne zwiedzanie zamku cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów.

- To niesamowita przygoda, zwłaszcza dla najmłodszych. Dlatego nocne zwiedzanie to przede wszystkim wydarzenie rodzinne, na które przyjeżdżają osoby nie tylko z naszego województwa, ale także z różnych zakątków Polski - dodaje.

W ubiegłym roku zamek królewski w Chęcinach odwiedziło prawie 210 tysięcy turystów.

Początek nocnego zwiedzania chęcińskiej warowni o godzinie 21.00. Przedsięwzięcie trwa około trzech godzin. Dziś jednak trudno będzie dostać się na Zamek, bo wszystkie bilety zostały już sprzedane.

Kolejne okazje do nocnego zwiedzania 5 i 19 lipca, a także 16 i 30 sierpnia.

Reklama